Pytanie 1
Aby określić charakterystykę diody prostowniczej, konieczne jest użycie zasilacza, amperomierza oraz
Wynik: 20/40 punktów (50,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Aby określić charakterystykę diody prostowniczej, konieczne jest użycie zasilacza, amperomierza oraz
Jaki skutek wywoła zmniejszenie wartości pojemności kondensatora C2 w układzie zasilacza napięcia stałego, którego schemat przedstawiono na rysunku?

Wyłącznik, który chroni instalację elektryczną przed skutkami przeciążenia, to
Wyłącznik nadmiarowoprądowy zabezpiecza instalację zasilającą urządzenie elektroniczne przed skutkami
Rezystor podciągający, który jest połączony z wyjściem bramki TTL w cyfrowych układach, stosuje się w celu
Antena paraboliczna jest używana do odbioru sygnałów
Jaki klucz jest używany do luzowania śrub z walcowym łbem oraz sześciokątnym gniazdem?
Ile przewodów potrzeba do standardowego podłączenia czujnika ruchu z antysabotażowym wejściem?
Firma zajmująca się pomiarami wydaje każdego roku 12 000 zł na legalizację sprzętu pomiarowego. Jaką kwotę zaoszczędzono, jeśli w drugim półroczu uzyskano 30% zniżki?
Korzystając z tabeli wskaż parametry pracy, przy których kamera nie może być uruchomiona?
| Parametr pracy kamery IP | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 12 VDC ±10% |
| Wilgotność | 5÷75% |
| Temperatura | −25÷50°C |
Przedstawiony na rysunku element łączący dwa światłowody oraz pozwalający na trwałe ustawienie włókien względem siebie tak, aby sygnał przechodził między ich czołami przy zachowaniu minimalnego tłumienia, to

Multiswitch to urządzenie, które pozwala na
Który rodzaj pamięci półprzewodnikowej po zaprogramowaniu powinien być chroniony przed działaniem światła słonecznego, aby zabezpieczyć jej dane?
Przy R3 = R1 wzmocnienie KU przedstawionego układu wynosi

Przy włączaniu wzmacniacza akustycznego konieczne jest ustawienie wartości
Za pomocą narzędzia pokazanego na rysunku wykonuje się montaż

W trakcie serwisowania systemu alarmu przeciwwłamaniowego oraz napadowego konieczne jest sprawdzenie
Dokładne umycie i odtłuszczenie powierzchni płytki przed instalacją elementów elektronicznych jest wykonywane w celu
Podczas wymiany uszkodzonego kondensatora filtrującego w zasilaczu sieciowym, tak aby uniknąć zwiększenia tętnień na wyjściu oraz ryzyka uszkodzenia kondensatora z powodu przebicia, można wybrać element o
Jaka powinna być pojemność kondensatora C, aby układ miał stałą czasową T=2 s?

Podczas pomiaru ciągłości obwodów za pomocą multimetru z brzęczykiem, dochodzi do aktywacji sygnału dźwiękowego. Co to oznacza?
Wskaż, którego urządzenia dotyczą dane przedstawione we fragmencie dokumentacji technicznej.
| Standardy | IEEE 802.11b/g/n |
| Technika modulacji | CCK, OFDM |
| Częstotliwość pracy [GHz] | 2.4 - 2.4835 |
| Moc wyjściowa [dBm] | do 20 |
| Chipset radiowy | Atheros |
| Max. szybkość transmisji | 11n: 150Mbps 11g: 54Mbps 11b: 11Mbps |
| Czułość | 130M: -68dBm@10% PER 108M: -68dBm@10% PER 54M: -68dBm@10% PER 11M: -85dBm@8% PER 6M: -88dBm@10% PER 1M: -90dBm@8% PER |
| Tryby pracy | AP router WISP router + AP |
| Serwer DHCP | Tak |
| DDNS | Tak |
| Wbudowane zabezpieczenia | WPA/WPA2: 64/128/152 BIT WEP; TKIP/AES Tablica dostępu / odmowy dostępu definiowana po adresach MAC kart klienckich, Filtrowanie dostępu do Internetu poprzez filtry adresów IP, MAC oraz poszczególnych portów protokołu TCP/IP |
| Typ anteny | dipolowa (dipol ćwierćfalowy) o zysku 3dBi, możliwe jest dołączenie anteny zewnętrznej |
| Złącze anteny | SMA R/P |
| Porty LAN | IEEE802.3 (10BASE-T), IEEE802.3u (100BASE-TX) |
| Ilość portów LAN | 1 port WAN (RJ-45) 4 porty LAN 10/100 Mb (RJ-45, UTP/STP) |
| Kontrolki LED | Power, System, WLAN, WAN, Act/Link (4 x Ethernet) |
| Temperatura pracy | 0 °C do 50°C |
| Wymiary [mm] | 192 x 130 x 33 |
| Napięcie zasilania | 230 V AC/9 V DC |
Na rysunku przedstawiono układ elektroniczny wykonany techniką montażu

Pracownik obsługujący urządzenie posiadające na obudowie przedstawiony znak musi chronić

Przedstawiony na rysunku element, stosowany w systemach alarmowych, składający się z nadajnika i odbiornika, to

Jaką kamerę można rozpoznać na zdjęciu na podstawie złącz, w które jest wyposażona?

Jakie środki dodatkowej ochrony przed porażeniem elektrycznym powinny być stosowane podczas instalacji sieci komputerowej przy użyciu narzędzi działających na prąd?
Stabilność systemu automatycznej regulacji to umiejętność systemu do
W analizowanym układzie przeprowadzono pomiar rezystancji Rx. Zgodnie z normami wartość rezystancji Rx=(10,06±0,03) Ω. Który z wyników pomiarowych nie jest zgodny z normą?
Kąty odpowiedzialne za określenie kierunku ustawienia anteny satelitarnej to
Czym jest multiplekser w kontekście układów kombinacyjnych?
Jakie napięcie wskaże woltomierz, jeżeli uszkodzona (przerwa) jest czerwona dioda LED w układzie przedstawionym na schemacie?

Aby zakończyć instalację telewizyjną wykonaną przy użyciu kabla koncentrycznego, konieczne jest zastosowanie rezystora o oporności
Jakie znaczenie ma oznaczenie CE umieszczone w dokumentacji technicznej produktu?
Zaciskarka do złącz RJ-45 jest stosowana podczas instalacji
Jak powinna przebiegać prawidłowa sekwencja uruchamiania instalacji telewizyjnej?
Aby zlokalizować metalowy obiekt w systemie automatyki przemysłowej, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie czujnik
Aby zlokalizować uszkodzenie tranzystora bipolarnego bez jego wylutowywania z płyty głównej systemu alarmowego, powinno się zmierzyć
Jednostką rezystywności jest
Aby podłączyć czujkę kontaktronową w trybie NC do systemu alarmowego, należy użyć przewodu o co najmniej