Pytanie 1
Aby zmienić istniejące konto użytkownika przy użyciu polecenia net user oraz wymusić reset hasła po kolejnej sesji logowania użytkownika, jaki parametr należy dodać do tego polecenia?
Wynik: 28/40 punktów (70,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Aby zmienić istniejące konto użytkownika przy użyciu polecenia net user oraz wymusić reset hasła po kolejnej sesji logowania użytkownika, jaki parametr należy dodać do tego polecenia?
Jak nazywa się topologia fizyczna, w której wszystkie urządzenia końcowe są bezpośrednio połączone z jednym punktem centralnym, takim jak koncentrator lub przełącznik?
Do przechowywania fragmentów dużych plików programów oraz danych, które nie mieszczą się w całości w pamięci, wykorzystywany jest
Na schemacie przedstawiono podstawowe informacje dotyczące ustawień karty sieciowej. Do jakiej klasy należy adres IP przypisany do tej karty?
Adres IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.56.1 Maska podsieci . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Brama domyślna . . . . . . . . . :
Na ilustracji ukazano sieć o układzie

Komputery K1, K2, K3, K4 są podłączone do interfejsów przełącznika, które są przypisane do VLAN-ów wymienionych w tabeli. Które z tych komputerów mają możliwość komunikacji ze sobą?
| Nazwa komputera | Adres IP | Nazwa interfejsu | VLAN |
| K1 | 10.10.10.1/24 | F1 | VLAN 10 |
| K2 | 10.10.10.2/24 | F2 | VLAN 11 |
| K3 | 10.10.10.3/24 | F3 | VLAN 10 |
| K4 | 10.10.11.4/24 | F4 | VLAN 11 |
Złącze widoczne na obrazku pozwala na podłączenie

Jakiego rodzaju wkręt powinno się zastosować do przymocowania napędu optycznego o szerokości 5,25" w obudowie, która wymaga użycia śrub do mocowania napędów?

Informacje ogólne dotyczące zdarzeń systemowych w systemie Linux są zapisywane w
Jakie pasmo częstotliwości definiuje klasa okablowania D?
Jakie polecenie służy do przeprowadzania aktualizacji systemu operacyjnego Linux korzystającego z baz RPM?
Standard magistrali komunikacyjnej PCI w wersji 2.2 (Peripheral Component Interconnect) definiuje maksymalną szerokość szyny danych na
Ustawienia przedstawione na ilustracji odnoszą się do

Uruchomienie polecenia msconfig w systemie Windows
Aby system operacyjny mógł szybciej uzyskiwać dostęp do plików zapisanych na dysku twardym, konieczne jest wykonanie
Aby połączyć dwa przełączniki oddalone o 200 m i zapewnić minimalną przepustowość 200 Mbit/s, powinno się użyć
Którym poleceniem można skonfigurować uprawnienia do zasobów sieciowych w systemie Windows?
Jak nazywa się licencja w systemie Windows Server, która pozwala użytkownikom komputerów stacjonarnych na korzystanie z usług serwera?
Określenie najbardziej efektywnej trasy dla połączenia w sieci to
Karta rozszerzeń przedstawiona na zdjęciu dysponuje systemem chłodzenia

Pamięć, która nie traci danych, może być elektrycznie kasowana i programowana, znana jest pod skrótem
Która z licencji umożliwia korzystanie przez każdego użytkownika z programu bez ograniczeń wynikających z autorskich praw majątkowych?
Która norma odnosi się do okablowania strukturalnego?
Co należy zrobić, gdy podczas uruchamiania komputera procedura POST sygnalizuje błąd odczytu lub zapisu pamięci CMOS?
Jakim modułem pamięci RAM, który jest zgodny z płytą główną GIGABYTE GA-X99-ULTRA GAMING/ X99/8xDDR4 2133, ECC, maksymalnie 128GB/ 4x PCI-E 16x/ RAID/ USB 3.1/ S-2011-V3/ATX, jest pamięć?
Podane dane katalogowe odnoszą się do routera z wbudowaną pamięcią masową
| CPU | AtherosAR7161 680MHz |
| Memory | 32MB DDR SDRAM onboard memory |
| Boot loader | RouterBOOT |
| Data storage | 64MB onboard NAND memory chip |
| Ethernet | One 10/100 Mbit/s Fast Ethernet port with Auto-MDI/X |
| miniPCI | One MiniPCI Type IIIA/IIIB slot One MiniPCIe slot for 3G modem only (onboard SIM connector) |
| Wireless | Built in AR2417 802. 11 b/g wireless, 1x MMCX connector |
| Expansion | One USB 2.0 ports (without powering, needs power adapter, available separately) |
| Serial port | One DB9 RS232C asynchronous serial port |
| LEDs | Power, NAND activity, 5 user LEDs |
| Power options | Power over Ethernet: 10..28V DC (except power over datalines). Power jack: 10..28V DC. Includes voltage monitor |
| Dimensions | 105 mm x 105 mm, Weight: 82 g |
| Power consumption | Up to 5W with wireless at full activity |
| Operating System | MikroTik RouterOS v3, Level4 license |
Jaką topologię fizyczną sieci ilustruje zamieszczony rysunek?

Zarządzaniem drukarkami w sieci, obsługiwaniem zadań drukowania oraz przyznawaniem uprawnień do drukarek zajmuje się serwer
Który z poniższych adresów należy do klasy B?
Wskaż nazwę modelu przechowywania i przetwarzania danych opartego na użytkowaniu zasobów dyskowych, obliczeniowych i programowych, udostępnionych przez usługodawcę za pomocą sieci komputerowej.
W programie Acrylic Wi-Fi Home przeprowadzono test, którego rezultaty ukazano na zrzucie ekranu. Na ich podstawie można stwierdzić, że sieć bezprzewodowa dostępna w danym momencie

Wskaż nazwę programu stosowanego w systemie Linux do przekrojowego monitorowania parametrów, między innymi takich jak obciążenie sieci, zajętość systemu plików, statystyki partycji, obciążenie CPU czy statystyki IO.
Program WinRaR pokazał okno informacyjne przedstawione na ilustracji. Jakiego rodzaju licencję na oprogramowanie użytkownik stosował do tej pory?

Jakie polecenie w systemie Linux nie pozwala na diagnozowanie sprzętu komputerowego?
W systemie Linux plik ma przypisane uprawnienia 765. Jakie działania może wykonać grupa związana z tym plikiem?
Prezentowana usterka ekranu laptopa może być spowodowana

W filmie przedstawiono konfigurację ustawień maszyny wirtualnej. Wykonywana czynność jest związana z
Jakie znaczenie ma parametr NVP (Nominal Velocity of Propagation) podczas pomiarów okablowania strukturalnego?
Polecenie uname -s w systemie Linux jest wykorzystywane do sprawdzenia
Jaki instrument jest używany do usuwania izolacji?
