Pytanie 1
Jaką rolę odgrywa rejestrator w systemie telewizji dozorowej?
Wynik: 29/40 punktów (72,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Jaką rolę odgrywa rejestrator w systemie telewizji dozorowej?
Który z wymienionych elementów elektronicznych przedstawiono symbolem graficznym?

W projekcie kabel oznakowano jako S/FTP, co to oznacza?
Znak graficzny przedstawiony na rysunku informuje, że podczas prac z urządzeniem należy zastosować środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed

Jaką czynność należy zrealizować przed włączeniem sterownika PLC w systemie automatyki?
Aby zakończyć instalację telewizyjną wykonaną przy użyciu kabla koncentrycznego, konieczne jest zastosowanie rezystora o oporności
Skrótem A/52 określa się system
Aby zabezpieczyć drogi oddechowe przed szkodliwymi oparami, podczas lutowania należy używać
Na charakterystyce została zaprezentowana modulacja

Jakie urządzenie służy do mierzenia ciśnienia?
Przedstawiony na rysunku przewód umożliwia połączenie komputera

Korzystając z tabeli wskaż parametry pracy, przy których kamera nie może być uruchomiona?
| Parametr pracy kamery IP | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 12 VDC ±10% |
| Wilgotność | 5÷75% |
| Temperatura | −25÷50°C |
Przy R3 = R1 wzmocnienie KU przedstawionego układu wynosi

Nie wolno stosować gaśnicy do gaszenia pożaru w instalacji elektrycznej, gdy jest pod napięciem?
Przyczyną chwilowego znikania obrazu (zamrożenia) podczas odbioru sygnału z satelity mogą być
Utrzymanie w pełni funkcjonalnych elektronicznych systemów zabezpieczeń powinno być realizowane w okresach określonych normami technicznymi, a jeżeli nie zostały one ustalone - nie rzadziej niż co:
Jakie urządzenie powinno być użyte wraz z konwerterem satelitarnym typu Quattro do rozprowadzania sygnałów telewizji satelitarnej z jednej anteny do wielu odbiorników TV-SAT?
Którego koloru nie powinien mieć przewód fazowy w kablu zasilającym, który dostarcza napięcie z sieci energetycznej do sprzętu elektronicznego?
W trakcie serwisowania systemu alarmu przeciwwłamaniowego oraz napadowego konieczne jest sprawdzenie
Przedstawiony na rysunku sposób podłączenia komputerów nazywany jest topologią

Aby zmierzyć natężenie prądu w układzie automatyki przemysłowej bez odłączania zasilania, należy użyć amperomierza
W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych bezprzewodowego czujnika temperatury. Określ, który z czynników może wpływać na niewłaściwą pracę czujnika.
| DANE TECHNICZNE | |
|---|---|
| Pasmo częstotliwości pracy | 868,0 MHz ÷ 868,6 MHz |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) | do 500 m |
| Zasilanie | bateria litowa CR123A 3 V |
| Czas pracy na baterii | około 3 lata |
| Pobór prądu w stanie gotowości | 50 μA |
| Maksymalny pobór prądu | 16 mA |
| Dokładność pomiaru temperatury | ±2% |
| Zakres temperatur pracy | -10 °C...+55 °C |
| Maksymalna wilgotność | 93±3% |
| Wymiary obudowy | 24 x 110 x 27 mm |
| Waga | 56 g |
Na rysunku przedstawiono

Jakość sygnału z anten satelitarnych mocno uzależniona jest od warunków pogodowych, co prowadzi do tzw. efektu pikselizacji lub utraty obrazu. W przypadku anten o jakiej średnicy to zjawisko jest najbardziej zauważalne?
W instrukcji dotyczącej uruchamiania urządzenia znajduje się polecenie: "...dostosować obwód rezonansowy przy pomocy trymera do częstotliwości...". Czym jest trymer?
Układ przedstawiony na rysunku pełni funkcję

Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu przyrząd pomiarowy?

Jaką bramkę należy zastosować w bloku X, żeby na wyjściu układu była jedynka logiczna?

Jaką funkcję pełni rezystor RE we wzmacniaczu OE, którego schemat przedstawiono na rysunku?

Jakie znaczenie ma oznaczenie CE umieszczone w dokumentacji technicznej produktu?
Która ilustracja przedstawia wtyk typu mini-USB?

Które urządzenie opisują parametry zamieszczone na przedstawionej tabliczce znamionowej?

Na zakłócenie czasowe w odbiorze sygnału satelitarnego prawidłowo zamontowanej anteny wpływ mają
Pomiar temperatury radiatora służącego do chłodzenia mikroprocesora w urządzeniu elektronicznym można przeprowadzić przy użyciu
Przedstawiony na rysunku element, stosowany w systemach alarmowych, składający się z nadajnika i odbiornika, to

Na zdjęciu przedstawiono odgałęźnik telewizyjny

W jakim celu nosi się opaskę antyelektrostatyczną na ręku podczas wymiany podzespołów lub układów scalonych w nowoczesnych urządzeniach elektronicznych?
Które z przedstawionych na fotografii narzędzi służy do zaciskania tulejek na końcówkach przewodów elektrycznych?

TCP to protokół transmisyjny umożliwiający transfer pakietów danych
Co oznacza zapis IP20 w kontekście urządzenia elektronicznego?