Pytanie 1
Przedstawiony na rysunku sposób podłączenia komputerów nazywany jest topologią

Wynik: 3/40 punktów (7,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Przedstawiony na rysunku sposób podłączenia komputerów nazywany jest topologią

W instalacji naściennej w budynku mieszkalnym jednokondygnacyjnym przewody powinny być prowadzone
Które z przedstawionych na fotografii narzędzi służy do zaciskania tulejek na końcówkach przewodów elektrycznych?

W przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją układów elektronicznych złożono zamówienie na 20 sztuk pilotów telewizyjnych. Cena komponentów potrzebnych do zrealizowania jednego pilota wynosi 30 zł. Koszt pracy pracownika przy wytworzeniu jednego pilota to 10 zł. Jak będzie wyglądać całkowity koszt zamówienia po uwzględnieniu 5% zniżki?
Jakie napięcie wskaże woltomierz, jeżeli uszkodzona (przerwa) jest czerwona dioda LED w układzie przedstawionym na schemacie?

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakim kablem należy połączyć antenę z odbiornikiem, aby przesłać sygnał cyfrowej telewizji naziemnej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Wysokie napięcia w punktach przejściowych, w gniazdach abonenckich, na stacji głównej telewizji kablowej oraz na wejściu urządzenia abonenckiego mogą się pojawić w wyniku
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Gdy zachodzi potrzeba połączenia światłowodu z przewodem skrętkowym, powinno się użyć
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Przedstawione na rysunku narzędzie służy do

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Które urządzenie opisują parametry zamieszczone na przedstawionej tabliczce znamionowej?

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Czym jest przerwanie w procesorze?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Zakres częstotliwości, podany w dokumentacji technicznej wzmacniacza, to
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Na rysunku przedstawiony jest symbol

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Urządzenie działające w sieci komputerowej, mające na celu powiększenie zasięgu transmisji przez odtworzenie pierwotnego kształtu sygnału, bez oceny poprawności przesyłanych informacji, to
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Urządzenie wykorzystywane do podziału lub łączenia sygnałów telewizyjnych i radiowych w systemach antenowych to
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Wykonanie polecenia NOP przez mikrokontroler z rodziny '51
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Symbole umieszczone na obudowie przedstawionego na ilustracji akumulatora oznaczają, że akumulator

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Podczas regularnego przeglądu systemu telewizyjnego należy między innymi
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Aby podłączyć sygnalizator optyczno-akustyczny z syreną, należy zastosować złącze śrubowe. Mając na uwadze, że syrena działa na napięciu 24 V i zużywa prąd 3,45 A, wskaż odpowiednie złącze spełniające te parametry?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jak powinna wyglądać prawidłowa sekwencja działań przy konserwacji systemu automatyki przemysłowej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Który z wymienionych komponentów obwodów elektronicznych wytwarza sygnał napięciowy pod działaniem pola magnetycznego i znajduje zastosowanie w miernikach pola magnetycznego?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych kamery IP. W jakim maksymalnym zakresie temperatur może ona pracować?
| Dane techniczne | |
| Przetwornik | 1/3" 2 MP PS CMOS |
| Rozdzielczość | 2 Mpx, 1920 x 1080 pikseli |
| Czułość | 0,01 lux/F 1,2, 0 lux (IR LED ON) |
| Obiektyw | 3,6 mm |
| Oświetlacz | 35 diod ⌀5 IR LED (zasięg 20 m) |
| Stosunek sygnału do szumu | >50 dB (AGC OFF) |
| Kompresja wideo | H.264/MJPEG/MPEG4 |
| Prędkość i rozdzielczość przetwarzania | 25 kl/s @ 1920×1080 (2 Mpx) |
| Strumienie | transmisja strumienia głównego: 2 Mpx / 720 p (25 kl/s) transmisja strumienia pomocniczego: D1/CIF (25 kl/s) |
| Bitrate | 32 K ~ 8192 Kbps (H.264), 32 K ~ 12288 Kbps (MJPEG) |
| Ustawienia | AWB, ATW, AGC, BLC, DWDR, 3DNR, HLC, MIR |
| Dzień / Noc | ICR |
| Ethernet | 10/100 Base-T PoE 802.3af |
| Wsparcie dla protokołów | Onvif, PSIA, CGI |
| Obsługiwane protokoły | IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, RTSP, RTP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filter, QoS, Bonjour |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Zacisk przewodu ochronnego | TAK |
| Zasilanie | DC 12 V (gniazdo 5,5/2,1) lub PoE 48 V (802.3af) |
| Wilgotność | 0 ~ 95% |
| Temperatura pracy | -20°C ~ 60°C |
| Waga | 650 g |
| Wymiary | 70x66x160 mm |
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Dwóch techników w czasie 5 godzin instaluje system wideofonowy dla 10 lokatorów. Koszt zakupu materiałów wynosi 2 000 zł. Jaki jest koszt instalacji dla jednego lokatora, jeżeli stawka roboczogodziny jednego pracownika to 50 zł, a całość obciążona jest 22% VAT?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakiego środka używa się do oczyszczania płytek drukowanych po zamontowaniu elementów elektronicznych?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Przedstawiony na ilustracji znak ostrzega przed

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Weryfikacja parametrów instalacji antenowej DVB-T wymaga dokonania
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Ile żył powinien mieć kabel łączący komputer z modemem, zakończony na obu końcach wtykami RJ-45?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakiego typu czujkę powinno się wykorzystać w pomieszczeniu, gdzie występują intensywne ruchy powietrza spowodowane działaniem pieca lub klimatyzatora?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaki jest zakres pomiarowy watomierza, jeśli jego zakres prądowy wynosi 2 A, a zakres napięciowy to 200 V?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Kiedy w obwodzie prądu stałego rezystancja obciążenia jest taka sama jak rezystancja wewnętrzna źródła, to mówi się
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką funkcję pełni czasza w antenie satelitarnej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
W celu wymiany wtyku kompresyjnego typu F należy zastosować narzędzie

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką jednostką określa się moc czynną?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jak można ustalić miejsce, w którym doszło do uszkodzenia kabla przesyłającego sygnał telewizji kablowej do odbiorcy?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Podczas pomiaru rezystancji przy użyciu metody technicznej, woltomierz oraz amperomierz wskazują odpowiednio 40 V i 20 mA. Jaką wartość ma mierzona rezystancja?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Gdy po zainstalowaniu domofonu i podłączeniu zasilania w słuchawce słychać piski, co należy zrobić?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Na zakłócenie czasowe w odbiorze sygnału satelitarnego prawidłowo zamontowanej anteny wpływ mają
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie elementy urządzeń elektronicznych opisuje termin LCD?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Technologia umożliwiająca bezprzewodową komunikację na krótkim zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi to
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Z którego materiału wykonane są listwy instalacyjne przedstawione na rysunku?

Brak odpowiedzi na to pytanie.