Pytanie 1
Na przedstawionym diagramie sygnał Y odpowiada funkcji logicznej

Wynik: 26/40 punktów (65,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Na przedstawionym diagramie sygnał Y odpowiada funkcji logicznej

Manipulator, którego schemat kinematyczny przedstawiono na rysunku, ma

Ile wynosi wartość pojemności kondensatora, przedstawionego na rysunku?

Na rysunku przedstawiono wykonywanie połączenia metodą

Na którym rysunku przedstawiono zęby i ślady zazębień poprawnie zamontowanych i współpracujących ze sobą kół zębatych?

W urządzeniu zmierzchowym fotorezystor pełni rolę
Który z zaworów pozwala na przepływ czynnika roboczego tylko w jednym kierunku?
Przy obróbce metalu z użyciem pilników, jakie środki ochrony osobistej są wymagane?
Z przedstawionego rysunku złożeniowego (a) oraz schematu montażowego (b) pompy zębatej wynika, że

Zamieniając stycznikowy system sterowania silnikiem elektrycznym na system oparty na sterowniku PLC, należy
Na podstawie przedstawionej noty katalogowej termostatu HONEYWELL 3455RC określ temperaturę otwarcia oraz amplitudę.
| Typ czujnika | termostat |
| Konfiguracja wyjścia | NC |
| Temperatura otwarcia | 18°C |
| Temperatura zamknięcia | -1°C |
| Prąd pracy maks. | 10A |
| Napięcie pracy maks. | 240V AC |
| Przyłącze | konektory 6,4mm |
Który element powinien zostać wymieniony w podnośniku hydraulicznym, jeśli tłoczysko siłownika unosi się, a następnie samoistnie opada?
Na rysunku przedstawiono elementy połączenia

Przed zainstalowaniem podtynkowej instalacji zasilającej dla urządzenia mechatronicznego nie weryfikuje się
W barach są skalowane
Na rysunku przedstawiono siłownik hydrauliczny

W tabeli podano dane techniczne sterownika PLC Jakim maksymalnym prądem można obciążyć sterownik dołączając do jego wyjścia silnik?
| Dane techniczne | |
|---|---|
| Napięcie zasilające | AC/DC 24 V |
| Wejścia: | |
| Zakres dopuszczalny | DC 20,4 ... 28,8 V |
| Przy sygnale „0" | maks. AC/DC 5 V |
| Przy sygnale „1" | min. AC/DC 12 V |
| Prąd wejściowy | 2,5 mA |
| Wyjścia: | |
| Rodzaj | 4 przekaźnikowe |
| Prąd ciągły | 10 A - przy obciążeniu rezystancyjnym, 3 A - przy obciążeniu indukcyjnym |
Którym z wymienionych mediów zasilany jest siłownik przedstawiony na rysunku?

Do czego służy stabilizator napięcia?
Rysunek przedstawia zawór

Na schemacie strzałką oznaczono zawór

Zawór 1V1 przełączany jest z pozycji b na a

Na podstawie rysunku określ sposób mocowania siłownika pneumatycznego.

Wartość natężenia oświetlenia podczas wykonywania precyzyjnych zadań powinna wynosić
Jakiego klucza należy użyć, aby odkręcić śrubę z walcowym łbem i sześciokątnym gniazdem?
Podczas pracy z urządzeniem hydraulicznym pracownik odniósł ranę w udo na skutek wysunięcia siłownika i krwawi. Osoba ratująca, przystępując do udzielania pierwszej pomocy, powinna najpierw
Poziom przezroczystej, nieprzewodzącej cieczy w zbiorniku można zmierzyć za pomocą czujnika
Którego typu końcówki klucza należy użyć do wkręcenia śruby przedstawionej na rysunku?

Typowym elementem konstrukcji siłownika, przygotowanego do współpracy z bezdotykowymi czujnikami położenia krańcowego, jest
Który rodzaj beztłokowego siłownika pneumatycznego przedstawiono na rysunku?

Element oznaczony na schemacie symbolem 4N35 to

Wyłącznik przedstawiony na rysunku można zastosować w obwodach napięcia

Jakie jest zastosowanie przedstawionego na ilustracji elementu?

Wśród silników elektrycznych prądu stałego największy moment startowy wykazują silniki
Aby zdemontować sterownik PLC z szyny DIN (TS-35), potrzebne jest
Przed ponownym połączeniem silnika elektrycznego z napędzaną maszyną konieczne jest przeprowadzenie
Zamiana tranzystorów BC109 na płytce kontrolera PLC może być przeprowadzona poprzez
Zgodnie z normami ochrony przeciwpożarowej, do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem przekraczającym 1000 V należy zastosować gaśnicę
Zbyt mała lepkość oleju hydraulicznego może być wynikiem zbyt
Po przeprowadzeniu napraw w szafie sterowniczej numerycznej obrabiarki, pracownik doznał porażenia prądem. Jest nieprzytomny, lecz oddycha. W pierwszej kolejności, po odłączeniu go od źródła prądu, powinno się wykonać następujące kroki: