Pytanie 1
Który z poniższych przyrządów jest używany do pomiaru oporności izolacji przewodów?
Wynik: 36/40 punktów (90,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Który z poniższych przyrządów jest używany do pomiaru oporności izolacji przewodów?
To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Jakie elementy elektroniczne przedstawiono na rysunku?

To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Który typ klucza potrzebny jest do odkręcenia śrub pokazanych na rysunku?

Jakie złącze służy do podłączenia projektora multimedialnego do komputera PC?
Linka charakteryzująca się zwiększoną elastycznością, utworzona z wielu cienkich drucików miedzianych, nosi oznaczenie literowe
Jaką rolę w systemie monitoringu pełni UPS?
To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Rysunek przedstawia symbol graficzny

W prawidłowo zarobionym kablu UTP w instalacji komputerowej prawidłowa długość rozkręcenia par przewodów wynosi

Pracownik obsługujący urządzenie posiadające na obudowie przedstawiony znak musi chronić

Przedstawiony na rysunku przyrząd pomiarowy służy do wykonywania pomiarów w

To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Fotografia przedstawia konwerter typu

Kamera, działająca w systemie monitoringu wizyjnego, która jest umieszczona na zewnątrz i rejestruje obraz w każdych warunkach, powinna być wyposażona w
W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych bezprzewodowego czujnika temperatury. Określ, który z czynników może wpływać na niewłaściwą pracę czujnika.
| DANE TECHNICZNE | |
|---|---|
| Pasmo częstotliwości pracy | 868,0 MHz ÷ 868,6 MHz |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) | do 500 m |
| Zasilanie | bateria litowa CR123A 3 V |
| Czas pracy na baterii | około 3 lata |
| Pobór prądu w stanie gotowości | 50 μA |
| Maksymalny pobór prądu | 16 mA |
| Dokładność pomiaru temperatury | ±2% |
| Zakres temperatur pracy | -10 °C...+55 °C |
| Maksymalna wilgotność | 93±3% |
| Wymiary obudowy | 24 x 110 x 27 mm |
| Waga | 56 g |
Co oznacza opis na przewodzie YTDY 6×0,5?
Na fotografii przedstawiony jest multiswitch

To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
W wyniku testowania wejść adresowych wskaźnikiem stanów logicznych otrzymano wyniki A = 1, B = 0, C = 0. Bit A jest bitem LSB, Które z wejść układu przedstawionego na rysunku będzie połączone z wyjściem Y?

Podczas instalacji komputerowej na zewnątrz budynku, należy użyć kabla w izolacji
Którego narzędzia należy użyć do zdemontowania gniazda wskazanego strzałką na ilustracji?

To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Przedstawione na rysunku narzędzie służy do

Jednym z technicznych parametrów charakteryzujących wzmacniacze o niskiej częstotliwości jest
Jakie będzie powiązanie prądu spoczynkowego z temperaturą w tranzystorowej końcówce mocy wzmacniacza m.cz., gdy układ kompensacji temperaturowej nie funkcjonuje?
To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
W przypadku łączenia urządzeń audio na dużą odległość, jakie kable powinny być wykorzystane?
Na którym rysunku przedstawiony jest symbol graficzny diody tunelowej?




Aby zmierzyć natężenie prądu w układzie automatyki przemysłowej bez odłączania zasilania, należy użyć amperomierza
To pytanie jest dostępne tylko dla uczniów i nauczycieli. Zaloguj się lub utwórz konto aby zobaczyć pełną treść pytania.
Odpowiedzi dostępne po zalogowaniu.
Wyjaśnienie dostępne po zalogowaniu.
Do podłączenia sygnału z anteny do telewizora należy wykorzystać wtyk




W instrukcji dotyczącej uruchamiania urządzenia znajduje się polecenie: "...dostosować obwód rezonansowy przy pomocy trymera do częstotliwości...". Czym jest trymer?
Programowanie mikrokontrolera bez konieczności jego wylutowania z obwodu jest realizowane za pomocą metody
Multiswitch zainstalowany w systemie antenowym, mający 5 wejść, w tym jedno dla telewizji naziemnej, umożliwia odbiór wszystkich kanałów u każdego abonenta?
Które urządzenie pozwoli szybko sprawdzić poprawność połączeń w kablu internetowym zakończonym wtykami RJ-45?

Utrzymanie w pełni funkcjonalnych elektronicznych systemów zabezpieczeń powinno być realizowane w okresach określonych normami technicznymi, a jeżeli nie zostały one ustalone - nie rzadziej niż co:
W tabeli wymieniono dane techniczne
| Przetwornik | 2 Mpx high-performance CMOS |
| Rozdzielczość | 1920 × 1080 (2 Mpx) |
| Czułość | 0 lux z IR |
| Obiektyw | 2,8 mm |
| Kąt widzenia | 103° |
| Funkcje | AGC, BLC, DWDR |
| Zasilanie | 12 V DC |
| Zastosowanie | Zewnętrzne, IP66 |