Pytanie 1
Technikę szarpania, skubania lub krojenia należy wykorzystywać do przygotowywania ciasta na
Wynik: 8/40 punktów (20,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Technikę szarpania, skubania lub krojenia należy wykorzystywać do przygotowywania ciasta na
Dostosowanie mieszkań jest kluczowe dla osób
Produktem spożywczym, który zawiera dużą ilość mioglobiny, jest
Wskaż potrawę, dla której przedstawiono normatyw surowcowy na 4 porcje.
| Wołowina | 800 g |
| Mąka pszenna | 50 g |
| Cebula | 150 g |
| Ogórek kiszony | 100 g |
| Słonina | 50 g |
| Musztarda | 20 g |
| Przyprawy | do smaku |
W przedstawionym na ilustracji dzbanku należy podawać

Aby uzyskać lekką konsystencję naleśników, do ciasta należy dodać
Do podgrzewania produktów należy używać
Liofilizacja jest techniką konserwacji żywności, która polega na
Jakie warzywa powinny być uznawane za owocowe?
Biologiczne zmiany, które zachodzą podczas przechowywania żywności, obejmują
W przypadku krwawiącej rany z ostrym obiektem w środku, najważniejsze jest przede wszystkim
(UWAGA: W tym pytaniu może występować błąd w kluczu - pytanie jest weryfikowane)
Który proces zachodzi w tłuszczach przechowywanych w zbyt wysokiej temperaturze?
Jakie działanie nie ochroni obranych selerów ani jabłek przed enzymatycznym brunatnieniem?
Z masy przygotowanej z gotowanych ziemniaków, mąki ziemniaczanej oraz jajek formuje się kulki z wgłębieniem w środku. Przedstawiony opis odnosi się do potrawy z kuchni
Leczo to tradycyjna potrawa z Węgier. Kluczowe składniki to cebula, pomidory oraz
W jakiej potrawie dodatek soku z cytryny przyczyni się do zachowania koloru zastosowanego składnika?
Jakie zmiany zachodzą w jajkach podczas ich długotrwałego przechowywania?
Podaj przykład funkcjonalnego umeblowania balkonu lub tarasu w domu podczas lata?
Proces, który ma na celu eliminację insektów w lokalu gastronomicznym, to
Bukiet wina to właściwość, którą należy ocenić przy użyciu zmysłu
Kiedy używa się kutra?
Jaką metodę należy wybrać do aseptycznego pakowania i utrwalania płynnych produktów?
W tradycyjnej kuchni polskiej wysoko cenione były dania przygotowywane
Mizerię w jednej porcji do dania głównego powinno się serwować
Jakiego koloru deskę powinno się wykorzystać do krojenia pieczonego mięsa?
Jaka jest najmniejsza masa naczynia z potrawą, do którego transportowania, ustawiania oraz przenoszenia konieczna jest pomoc innej osoby, zgodnie z zasadami BHP w gastronomii?
Największą ilość kwasu szczawiowego zawierają:
Sposób przygotowania jaj w kąpieli wodnej, które zostały wylane do szklanki, to metoda na zrobienie jaj
Brukselka jest klasyfikowana jako warzywo
Którą potrawę należy wykonać, wykorzystując wszystkie surowce podane w normatywie?
| Surowce | Ilość |
|---|---|
| ziemniaki ugotowane zmielone | 1,0 kg |
| ser twarogowy mielony | 0,5 kg |
| mąka pszenna | 0,17 kg |
| jaja | 2 szt. |
| bułka tarta do posypania | 0,02 kg |
| cukier do posypania | 0,02 kg |
| masło do polania | 0,05 kg |
| sól, cynamon | do smaku |
Kucharze pracujący w placówkach zbiorowego żywienia, według aktualnego rozporządzenia Ministra Zdrowia, powinni poddawać się regularnym badaniom lekarskim co
Jaki składnik należy wpisać w miejsce oznaczone symbolem X w tabeli, aby można go było użyć do przygotowania fasolki po bretońsku?
|
Aby przygotować medalion, należy zastosować
Kulebiak to danie pochodzące z kuchni rosyjskiej przygotowane z ciasta
Jakie owoce klasyfikujemy jako jagodowe?
Tradycyjne zrazy zawijane kuchni polskiej nadziewane są boczkiem, cebulą oraz
Przygotowując danie "jaja po wiedeńsku", jak należy postąpić z jajami?
Aby zapobiec powstawaniu zielonej obwódki wokół żółtka jaja gotowanego na twardo, należy je gotować
Zakład gastronomiczny powinien dysponować przedmagazynem wyposażonym
Który sposób przygotowania śmietanki zapobiega jej zmaśleniu podczas ubijania?