Pytanie 1
Połączenie zacisku L2 przemiennika częstotliwości ze źródłem zasilania należy wykonać przewodem w izolacji o kolorze

Wynik: 33/40 punktów (82,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Połączenie zacisku L2 przemiennika częstotliwości ze źródłem zasilania należy wykonać przewodem w izolacji o kolorze

Urządzenie połączone ze sterownikiem PLC, oznaczone ADMC-1801, pełni w układzie przedstawionym na ilustracji funkcję

Na schemacie przedstawiono

Na rysunku przedstawiono

Na schemacie układu sterowania elementy PT1 i PT2 to

Do zamontowania na szynie DIN przedstawionego na rysunku sterownika wystarczy użyć

Które przyłącze procesowe jest zastosowane w przedstawionym czujniku?
| Parametry techniczne czujnika | |
|---|---|
- Ekonomiczny przetwornik ciśnienia - Zakres pomiarowy: 0 ... 1 bar / 0 ... 250 bar - Dokładność: 0,3% - Przyłącze procesowe: G¼" - Sygnał wyjściowy: 4 ... 20 mA - Przyłącze elektryczne: wtyczka kątowa - Temperatura medium: -25 ... 85 °C - Zasilanie: 9 ... 30 V DC | |

Wzrost wartości częstotliwości wyjściowej przemiennika częstotliwości zasilającego silnik indukcyjny prądu przemiennego powoduje
W regulatorze PID symbolem TI oznacza się czas
Regulator służy do utrzymywania w urządzeniach grzewczych temperatury T z zadaną histerezą H. Pomiar temperatury dokonywany jest za pomocą czujnika temperatury, zaś sterowanie elementem grzewczym odbywa się przez wyjście przekaźnikowe. Na którym wykresie czasowym przedstawiony jest prawidłowy sposób załączania wyjścia regulatora, zgodny z zamieszczonym przebiegiem temperatury?





Które oznaczenie powinien zawierać przewód jeżeli jego płaszcz ochronny jest wykonany z polichlorku winylu odpornego na wysokie temperatury?

Które piny przetwornika pomiarowego należy podłączyć z odbiornikami sygnału?

Który typ złącza przedstawiono na rysunku?

Przy doborze przewodów w instalacji elektrycznej nie uwzględnia się
Który język programowania sterowników PLC wykorzystano w projekcie przedstawionym na rysunku

Na podstawie przedstawionej listy kontrolnej procedury postępowania uruchomieniowego przed załączeniem układu regulacji opartym na sterowniku PLC należy w pierwszej kolejności sprawdzić

Na ilustracji przedstawiono

Które elementy na schematach układów pneumatycznych są oznaczane literą V?
Aby dokręcić nakrętkę z określonym momentem obrotowym, należy zastosować klucz
Na podstawie danych technicznych zawartych w tabeli ustal parametry zasilania maty grzejnej.
| Nazwa produktu: | Mata grzejna 5,0 m² 170 W THERMOVAL |
| Powierzchnia grzewcza | 5,0 m² |
| Całkowita moc grzewcza | 850 W |
| Moc grzewcza / m² | 170 W |
| Napięcie zasilające | 230 V |
| Wymiary produktu | szer. 0,5 x dł. 10 m |
W układzie zastosowano przekaźnik uniwersalny realizujący funkcję opóźnionego załączania. Aby uzyskać wymagane działanie przekaźnika, pokrętło nastawy funkcji należy ustawić

Który z czujników należy zamontować w układzie sterowania wyłączarką, jeśli wymagany jest zasięg działania 0,8 ÷ 0,9 mm oraz odporność na wibracje i zmiany temperatury 0 ÷ 90°C?

W której przemysłowej sieci komunikacyjnej stosowane jest urządzenie przedstawione na rysunku?

W przekaźniku elektromagnetycznym symbolami A1 i A2 oznaczone są zaciski
Którą cyfrą na prezentowanej płycie oznaczono diodę prostowniczą?

Do montażu czujnika przedstawionego na ilustracji niezbędne jest użycie

Które narzędzie należy zastosować do nacięcia gwintu w otworze?




Do trasowania na płaszczyźnie stosuje się
Aby sprawdzić ciągłość połączeń elektrycznych, należy podłączyć przewody pomiarowe do zacisków

W dokumentacji powykonawczej nie jest wymagane umieszczać
Na podstawie fragmentu karty katalogowej zaworu elektromagnetycznego określ maksymalne wartości ciśnienia roboczego i temperatury medium.
| Fragment karty katalogowej | |
|---|---|
| Typ modułu pneumatyki | zawór elektromagnetyczny |
| Gwint | BSP 3/4" |
| Średnica zewnętrzna przewodu | 20 mm |
| Ciśnienie robocze | 0.1÷16 bar |
| Temperatura pracy | max. 50°C |
| Temperatura medium maks. | 90°C |
| Napięcie zasilania | 24 V DC |
| Klasa szczelności | IP65 |
| Materiał korpusu | mosiądz |
| Materiał uszczelnienia | kauczuk NBR |
| Podłączenie elektryczne | DIN 43650 typ A |
Który przyrząd pomiarowy należy zastosować do pomiaru amplitudy, częstotliwości i kształtu sygnałów w montowanych urządzeniach automatyki przemysłowej?
Na którym rysunku przedstawiono zawór odcinający z pokrętłem?




Na podstawie fragmentu instrukcji montażu przycisku sterującego dobierz narzędzie do jego demontażu.

Który przyrząd pomiarowy należy wykorzystać do przygotowania korytek montażowych o wskazanej długości?
Na podstawie tabeli wskaż jakie powinno być ustawienie sekcji przełącznika, by było możliwe sterowanie za pomocą sygnału prądowego o wartości z przedziału 0 ÷ 20 mA.
| Sekcja przełącznika | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | ||
| Sygnał sterujący | 0 ÷ 5 V | OFF | ON | OFF | OFF |
| 0 ÷ 10 V | OFF | OFF | OFF | OFF | |
| 0 ÷ 20 mA | ON | OFF | OFF | OFF | |
| 4 ÷ 20 mA | ON | ON | ON | ON | |
| Rodzaj odbiornika | rezystancyjny | - | - | - | - |
| rezystancyjno-indukcyjny (0,7 ≤ cos φ ≤ 0,9) | - | - | - | - | |
Którego przyrządu należy użyć do sprawdzenia równoległości dwóch powierzchni?
Do przykręcania lub odkręcania nakrętki przedstawionej na rysunku przeznaczony jest klucz

Dokładna obróbka elementów współpracujących ze sobą polegająca na usuwaniu drobnych cząstek materiału w obecności pasty ściernej to
Jaka jest właściwa kolejność czynności przy wymianie elektropneumatycznego zaworu kulowego?
A. |
B. |
C. |
D. |