Pytanie 1
Cyfrowy tachometr jest narzędziem do mierzenia
Wynik: 24/40 punktów (60,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Cyfrowy tachometr jest narzędziem do mierzenia
W trakcie inspekcji efektywności systemu sterującego urządzeń transportujących elementy aluminiowe, w środowisku produkcyjnym o podwyższonym poziomie hałasu powinno się używać
Do pracy związanej z lutowaniem elementów dyskretnych na płytce drukowanej powinno się założyć
Symbol podany na rysunku umieszczony w polu odczytowym miernika analogowego, oznacza

Przedstawiony na rysunku układ jest symbolem regulatora typu

Ciśnienie o wartości 1 N/m2 to
Jakie są kolejne kroki w przygotowaniu sprężonego powietrza do systemu pneumatycznego?
Po przesunięciu suwaka potencjometru z pozycji "c" do pozycji "a" wartość prądu płynącego w obwodzie

Technik, podczas naprawy urządzenia mechatronicznego, doznał porażenia prądem elektrycznym, upadł na ziemię i przestał oddychać. Osoba udzielająca pierwszej pomocy powinna zainicjować działania ratunkowe?
Wsuwanie siłownika 1A rozpoczyna się po zadziałaniu czujnika

Olej mineralny wzbogacony składnikami, które poprawiają właściwości antykorozyjne oraz odporność na starzenie, a także z dodatkami zwiększającymi smarność, oznaczany jest jakim symbolem?
Na podstawie diagramu czasowego, określ jaką reakcję na wyjściu Q przerzutnika JK spowodowało podanie stanu wysokiego na wejście J (C↑, J=1, K=0).

Zawór 1V1 przełączany jest z pozycji b na a

Aby połączyć dwa stalowe elementy w procesie zgrzewania, należy
W zakładzie produkcyjnym ustalono, że ciśnienie względne powietrza w zbiorniku wynosi +3 bary. Co oznacza, że nadciśnienie pNAD oraz ciśnienie absolutne (bezwzględne) pABS mają wartości:
Jakie metody wykorzystuje się do produkcji prętów?
Wskaż prawidłowy plan montażu zespołu tarczy zapadki przedstawionej na rysunku.

Jak nazywa się element przedstawiony na rysunku?

Wskaż zawór, który należy zamontować w miejsce szarego prostokąta, aby w układzie przedstawionym na schemacie zapewnić uruchomienie siłownika wyłącznie po jednoczesnym naciśnięciu obu zaworów rozdzielających.

Zamiana diody prostowniczej na płycie zasilacza wymaga
Jakie zadanie w obwodach elektronicznych realizuje transoptor?
Ile wynosi rezystancja zastępcza układu rezystorów, przedstawionych na schemacie, jeżeli R1 = R2 = R3 = 10 ?, R4 = 5 ??

W układzie przedstawionym na schemacie zawór zasadniczy jest sterowany

Który z przedstawionych na rysunkach podzespołów zapewnia redukcję ciśnienia i zatrzymanie cząstek stałych w układzie zasilania urządzenia pneumatycznego powietrzem?

Który rodzaj prądów i napięć można zmierzyć miernikiem przedstawionym na rysunku?

Na rysunku przedstawiono m.in.

Który instrument pomoże w monitorowaniu jakości sprężonego powietrza pod kątem wilgotności oraz obecności kondensatu?
Ilustracja przedstawia budowę i działanie zaworu

Na podstawie przedstawionej tabliczki znamionowej przemiennika częstotliwości określ jego maksymalną częstotliwość wyjściową.

Na podstawie danych katalogowych napędu bramy garażowej wskaż zasilacz, którego należy użyć do zasilania akcesoriów tego napędu.
| Napięcie zasilania (V ~/Hz) | 230/50 |
| Napięcie zasilania akcesoriów (V DC) | 24 |
| Maks. obciążenie akcesoriów (mA) | 200 |
| Układ logiczny | Automatyczny/ półautomatyczny |
| Wyprowadzenia płyty | Otwieranie/stop/ zabezpieczenia/ ukł. kontrolny/lampka błyskowa 24 VDC |
| Czas świecenia lampy oświetleniowej | 2 min |
| Napięcie wyjściowe | Natężenie prądu wyjściowego | |
|---|---|---|
| Zasilacz 1. | 24 V ~ | 0,5 A |
| Zasilacz 2. | 24 V = | 0,2 A |
| Zasilacz 3. | 230 V ~ | 0,5 A |
| Zasilacz 4. | 230 V = | 0,2 A |
Podczas inspekcji systemu podnośnika hydraulicznego zauważono, że olej się spienia i jest wydobywany przez odpowietrznik zbiornika. Co może być przyczyną tej usterki?
Interfejs komunikacyjny umożliwia połączenie
Konserwacja układu stycznikowo-przekaźnikowego nie obejmuje
Element przedstawiony na rysunku uzyskano w wyniku

Na podstawie przedstawionej tabliczki znamionowej pompy hydraulicznej określ jej maksymalną wydajność.

Który z podanych materiałów znajduje zastosowanie w konstrukcjach spawanych?
Jaką funkcję w układzie sterowania przedstawionym na schemacie pełni element 1V3?

Napięcie wyjściowe zasilacza zasilającego sterownik PLC zainstalowany w urządzeniu mechatronicznym, zgodnie z parametrami przedstawionymi w tabeli, może wynosić
| Parametry techniczne sterownika | |
|---|---|
| Normy i przepisy | IEC 61131-2 |
| Typ produktu | Sterownik kompaktowy |
| Liczba wejść dyskretnych | 6 |
| Napięcie wejść dyskretnych | 24 V DC |
| Liczba wyjść dyskretnych | 4 przekaźnikowe |
| Typ wyjść | przekaźnikowe |
| Sygnalizacja stanów | LED |
| Napięcie zasilania | 24 V DC |
| Dopuszczalny zakres napięcia zasilania | 21,2÷28,8 V DC |
| Tętnienia | <5% |
Przy pomocy którego elementu można regulować siłę uderzenia odbijaka pneumatycznego przedstawionego na rysunku?

Zgodnie z zamieszczoną tabelą do smarowania przekładni łańcuchowej przenoszącej moc 30 kW, w której łańcuch ma prędkość liniową 15 m/s, należy zastosować technikę smarowania
| Prędkość łańcucha | ||||
|---|---|---|---|---|
| Moc Przenoszona | Mała | < 5 m/s | 5 ... 10 m/s | > 10 m/s |
| Mała | Olej przekładniowy o dużej lepkości lub smar plastyczny. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. |
| Smarowanie okresowe, ręczne. | Smarowanie okresowe, ręczne lub ciągłe grawitacyjne. | Smarowanie okresowe, ręczne lub ciągłe grawitacyjne. | Smarowanie rozbryzgowe. | |
| < 35 KW | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. |
| Smarowanie ciągłe grawitacyjne. | Smarowanie ciągłe grawitacyjne. | Miski olejowe. | Smarowanie rozbryzgowe. | |
| > 35 KW | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. | Olej przekładniowy. |
| Smarowanie ciągłe grawitacyjne. | Smarowanie ciągłe grawitacyjne lub miski olejowe. | Smarowanie rozbryzgowe lub miski olejowe. | Smarowanie ciśnieniowe, rozbryzgowe. | |