Pytanie 1
W jakim typie pamięci przechowywane są indywidualne preferencje użytkownika podczas programowania cyfrowego odbiornika satelitarnego z opcją nagrywania wybranego kanału telewizyjnego?
Wynik: 20/40 punktów (50,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
W jakim typie pamięci przechowywane są indywidualne preferencje użytkownika podczas programowania cyfrowego odbiornika satelitarnego z opcją nagrywania wybranego kanału telewizyjnego?
W celu odkręcenia śrub mocujących obudowę urządzenia pokazanego na rysunku należy użyć wkrętaka:

Którego narzędzia należy użyć do demontażu bezpiecznika z urządzenia przedstawionego na rysunku?

Przepustowość transferu danych w sieci wynosząca 256 kb/s odpowiada wartości
Multiplekser dysponujący 16 wejściami informacyjnymi ma
Jaką wartość ma liczba poziomów w dwunastobitowym przetworniku C/A?
W terminologii związanej z sieciami komputerowymi termin 'sterownik urządzenia' odnosi się do
Rysunek przedstawia zasilanie

W jakim układzie pracują tranzystory przedstawione na rysunku?

W systemach zabezpieczeń obwodowych wykorzystuje się
Jaką funkcję pełni soczewka Fresnela w czujkach ruchu typu PIR?
W urządzeniu elektronicznym doszło do uszkodzenia kondensatora ceramicznego o oznaczeniu 104 100 V. Jaki kondensator należy zastosować w jego miejsce?
W trakcie przeglądu okresowego systemu telewizji kablowej jakość sygnału u poszczególnych abonentów ocenia się, dokonując pomiaru
Parametr Vpp, który znajduje się w dokumentacji technicznej wzmacniacza mocy o niskiej częstotliwości, wskazuje na wartość
Określ maksymalny czas realizacji prac związanych z montażem uchwytu ściennego anteny, jeśli wiercenie
4 otworów w ścianie trwa 20 min ±15%, a zamocowanie uchwytu przy użyciu 4 kołków rozporowych
12 min ±10%.
Temperatura złącza diody osiąga 80 °C przy mocy strat wynoszącej 100 mW, a temperatura otoczenia wynosi 20 °C. Jaką całkowitą rezystancję termiczną ma ta dioda od złącza przez obudowę do otoczenia?
Aby dwukrotnie zmniejszyć wzmocnienie członu inercyjnego pierwszego rzędu z transmitancją G(s) = k / (1 + sT), konieczne jest
W przekształtniku DC/DC typu "buck" (układ obniżający napięcie stałe), pracującym przy częstotliwości f=10 kHz (o okresie T), w którym wartość średnia napięcia wyjściowego Uo=5 V, zaś napięcie wejściowe UD=10 V, czas impulsu ti powinien wynosić
| UO = UD ti⁄T |
Na podstawie danych technicznych zawartych w tabeli określ rodzaj czujki opisanej przez te parametry.
| Typ czujki | NC |
| Maksymalne napięcie przełączalne kontaktronu | 20 V |
| Maksymalny prąd przełączalny | 20 mA |
| Oporność przejściowa | 150 mΩ |
| Minimalna liczba przełączeń przy obciążeniu 20 V, 20 mA | 360 000 |
| Materiał stykowy | Ru (Ruten) |
| Odległość zamknięcia styków kontaktronu | 18 mm |
| Odległość otwarcia styków kontaktronu | 28 mm |
| Masa | 10 g |
Na rysunku pokazano widok sygnału zmodulowanego amplitudowo, przy czym amplituda sygnału nośnego Un = 1 V. Wartość współczynnika głębokości modulacji wynosi

Przyrząd przedstawiony na zdjęciu to

W układzie filtru górnoprzepustowego pulsację graniczną ωgr wyznacza się korzystając z warunku R=Xc. Dobierz wartość rezystancji R aby pulsacja graniczna była równa 106 rad/s.

Zawarte w tabeli dane techniczne dotyczą czujki
| Typ czujki | NC |
| Dwa tory detekcji | PIR+MW |
| Wymiary obudowy | 65 x 138 x 58 mm |
| Zakres temperatur pracy | -40°C...+55°C |
| Zalecana wysokość montażu | 2,4 m |
| Maksymalny pobór prądu | 20 mA |
| Zasięg działania | 15 m |
Jaką rolę w urządzeniach elektronicznych pełni element przedstawiony na zdjęciu?

Która z podanych cech nie charakteryzuje się właściwościami idealnego wzmacniacza operacyjnego?
Na rysunku przedstawiono symbol graficzny przerzutnika wyzwalanego

W skład linii światłowodowej o długości 50 km wchodzi wzmacniacz optyczny oraz 4 złącza optyczne i 4 spawy. W tabeli przedstawiono wyniki pomiarów linii światłowodowej. Ile wynosi całkowite tłumienie tej linii?
| Tłumienie złącza | 0,15 dB |
| Tłumienie spawu | 0,15 dB |
| Tłumienie światłowodu | 0,2 dB/km |
| Wzmocnienie wzmacniacza | 10 dB |
Ile wejść adresowych posiada multiplekser 8-wejściowy?
Aby podwoić zakres pomiarowy woltomierza o rezystancji wewnętrznej Rw = 150 kΩ, konieczne jest dodanie rezystora Rp o wartości rezystancji w układzie szeregowym
Dokumentacja serwisowa odbiornika radiowego nie zawiera
Do wejścia Z2 centrali alarmowej podłączono czujkę ruchu typu NC (patrz rysunek). Który typ linii należy ustawić przy programowaniu danego wejścia?

Do zasilania urządzenia, którego dane techniczne podano w ramce, należy zastosować zasilacz o parametrach:
Dane techniczne:
|
W przypadku której z czujek do jej prawidłowego funkcjonowania nie jest konieczne posiadanie zewnętrznego (dodatkowego) źródła zasilania?
Aktywna bariera podczerwieni może działać, wykorzystując fale elektromagnetyczne o długości wynoszącej
Standard umożliwiający bezprzewodową, optyczną transmisję danych zawiera interfejs
W przedstawionym na rysunku stabilizatorze wystąpiło zwarcie jednego z elementów. Wskaż, który podzespół uległ uszkodzeniu. Woltomierz prądu stałego wskazuje około 5 V.

Serwisant otrzymał zgłoszenie od użytkownika tunera satelitarnego, który nie odbiera sygnału tylko na programach z polaryzacją V. Sygnał z anteny jest dostarczany do gniazda poprzez multiswitch. Jaką usterkę można podejrzewać?
Skrót odnoszący się do zakresu fal radiowych o częstotliwości od 30 MHz do 300 MHz z modulacją FM to
Na rysunku przedstawiono schemat multiwibratora

Ile wynosi współczynnik wypełnienia dodatniej części sygnału pokazanego na rysunku?
