Pytanie 1
Zidentyfikowanie usterek w urządzeniach elektronicznych powinno rozpocząć się od weryfikacji
Wynik: 29/40 punktów (72,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Zidentyfikowanie usterek w urządzeniach elektronicznych powinno rozpocząć się od weryfikacji
W trakcie udzielania pomocy osobie z lekkim poparzeniem, co należy zrobić z obszarem urazu?
Jakich bramek TTL należy użyć do bezpośredniego sterowania przekaźnika elektromechanicznego?
Przekaźnik zasilany jest napięciem stałym.
| Dane cewki przekaźnika | ||||
|---|---|---|---|---|
| Napięcie znamionowe V DC | Rezystancja cewki ±10% przy 20°C Ω | Roboczy zakres napięcia zasilania przy 20 °C V DC | Moc znamionowa mW | |
| 12 | 960 | 9 | 18 | 0,15 |
Jednokanałowy oscyloskop analogowy pozwala na pomiar
W tabeli wymieniono dane techniczne
| Przetwornik | 2 Mpx high-performance CMOS |
| Rozdzielczość | 1920 × 1080 (2 Mpx) |
| Czułość | 0 lux z IR |
| Obiektyw | 2,8 mm |
| Kąt widzenia | 103° |
| Funkcje | AGC, BLC, DWDR |
| Zasilanie | 12 V DC |
| Zastosowanie | Zewnętrzne, IP66 |
TCP to protokół transmisyjny umożliwiający transfer pakietów danych
Warystor to komponent, który zabezpiecza urządzenia elektroniczne przed skutkami działania
Jaka jest wartość rezystancji R2 wzmacniacza sumującego, którego schemat przedstawiono na rysunku, jeżeli wartość napięcia wyjściowego UWY = -3 V?

W jaki sposób można usunąć dane z pamięci EPROM, aby ponownie ją zaprogramować?
Skrót "FM" odnosi się do modulacji
Kabel wyposażony w wtyki RJ45 jest wykorzystywany między innymi do połączenia
Którego elementu należy użyć podczas montażu mechanicznego potencjometru przedstawionego na rysunku?

Urządzenie przedstawione na zdjęciu to

Oznaczenie wiązki przewodów na schemacie elektrycznym 2xYDY3xl,5 mm2 sugeruje, że w skład tej wiązki wchodzą
Aby ograniczyć niepożądany wpływ zewnętrznych pól elektromagnetycznych na przesył sygnałów cyfrowych przez kable, należy
Terminologie takie jak Fullband, Twin, Quad, Monoblock odnoszą się do
Rezystor podciągający, który jest połączony z wyjściem bramki TTL w cyfrowych układach, stosuje się w celu
Który rodzaj kondensatora wymaga zachowania polaryzacji podczas jego wymiany?
Przedstawiony na ilustracji przerzutnik JK ma wejście zegarowe wyzwalane

Jaką wartość ma częstotliwość prądu zmiennego, jeśli jego okres wynosi 0,001 s?
Odbiornik cyfrowy DVB-C jest zaprojektowany do przyjmowania sygnałów telewizyjnych
W czujce ruchu podłączonej w konfiguracji 3EOL/NC stwierdzono, że centrala alarmowa nie wykrywa antymaskingu (styk alarmowy – A i sabotażowy – T działają poprawnie). Prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie

W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych bezprzewodowego czujnika temperatury. Określ, który z czynników może wpływać na niewłaściwą pracę czujnika.
| DANE TECHNICZNE | |
|---|---|
| Pasmo częstotliwości pracy | 868,0 MHz ÷ 868,6 MHz |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) | do 500 m |
| Zasilanie | bateria litowa CR123A 3 V |
| Czas pracy na baterii | około 3 lata |
| Pobór prądu w stanie gotowości | 50 μA |
| Maksymalny pobór prądu | 16 mA |
| Dokładność pomiaru temperatury | ±2% |
| Zakres temperatur pracy | -10 °C...+55 °C |
| Maksymalna wilgotność | 93±3% |
| Wymiary obudowy | 24 x 110 x 27 mm |
| Waga | 56 g |
Ile przewodów potrzeba do standardowego podłączenia czujnika ruchu z antysabotażowym wejściem?
Na zdjęciu widać fragment panela krosowniczego. Dla której kategorii panela krosowniczego i według którego standardu została wykonana instalacja sieci komputerowej?

Technik zajmował się naprawą odbiornika radiowego bez odłączania zasilania i doznał porażenia prądem elektrycznym. W udzielaniu mu pierwszej pomocy, co powinno być zrobione w pierwszej kolejności?
W firmie produkującej radiatory z aluminiowych kształtowników pracuje pięć osób. Każda z nich wytwarza codziennie 30 radiatorów. Na wykonanie 10 radiatorów potrzebny jest jeden kształtownik aluminiowy. Ile wynosi dzienny koszt nabycia materiałów do produkcji, jeśli jeden kształtownik kosztuje 50 zł?
Przedstawiony przyrząd stosowany jest w instalacjach telewizji

Rysunek przedstawia symbol graficzny

Jaki jest zakres pomiarowy watomierza, jeśli jego zakres prądowy wynosi 2 A, a zakres napięciowy to 200 V?
Który typ klucza potrzebny jest do odkręcenia śrub pokazanych na rysunku?

Na fotografii przedstawiono tylny panel

Jakie oznaczenie skrótowe stosuje się dla komponentów obwodów elektronicznych, które są przeznaczone do montażu powierzchniowego w drukowanych płytkach?
Na zakłócenie czasowe w odbiorze sygnału satelitarnego prawidłowo zamontowanej anteny wpływ mają
Fotografia przedstawia tylną ścianę obudowy

Na zdjęciu przedstawiono odgałęźnik telewizyjny

Przedstawiony na rysunku element to czujnik

Aby odpowiednio dopasować impedancję w systemie antenowym, konieczne jest zastosowanie
Elementy R, C w układzie generatora, którego schemat przedstawiono na rysunku, spełniają rolę

Jednym z technicznych parametrów charakteryzujących wzmacniacze o niskiej częstotliwości jest