Pytanie 1
Jaką funkcję pełni czasza w antenie satelitarnej?
Wynik: 5/40 punktów (12,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Jaką funkcję pełni czasza w antenie satelitarnej?
Zanim rozpoczniesz konserwację jednostki centralnej komputera stacjonarnego, co należy wykonać?
Co należy zrobić, gdy pracownik, który został odizolowany od źródła prądu, jest nieprzytomny, ale zachowuje prawidłowy oddech oraz funkcje serca?
Jaką maksymalną liczbę urządzeń sieciowych da się podłączyć do komputerowej sieci, której maska podsieci wynosi 255.255.255.248?
Na rysunku przedstawiono symbol graficzny

Jakie zakresy miernika należy ustawić w celu sprawdzenia wszystkich parametrów elektrycznych z przedstawionej specyfikacji technicznej czujki ruchu po jej zainstalowaniu?
| Specyfikacja techniczna | |
|---|---|
| Typ elementu detekcyjnego | Podwójny, PIR |
| Kształt geometryczny | Prostokątny |
| Zasięg | 11m x11m; 88.5°; wiązki centralne 15m |
| Wskaźnik alarmu | Zielona dioda LED; Indykacja na 3 sek. |
| Wysokość instalacji | 2,1m do 2,7m |
| Temperatura pracy | -20°C do +50°C |
| Napięcie | 11 do 16VDC |
| Pobór prądu | 11mA max |
| Soczewka | Fresnela (druga generacja) |
| Wyjścia alarmowe | NO |
| Przełącznik sabotażowy | NC |
| Szybkość detekcji | 0,2m/sek do 7m/sek |
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Na rysunku przedstawiono kompas elektroniczny składający się z dwóch geodezyjnych odbiorników GPS umieszczonych na jednej osi oraz oprogramowania służącego do zapisywania danych pomiarowych. Urządzeniem tym nie można zmierzyć

Na rysunku przedstawiono fragment instalacji

Aby zlokalizować uszkodzenie tranzystora bipolarnego bez jego wylutowywania z płyty głównej systemu alarmowego, powinno się zmierzyć
Zawartość pamięci EPROM może zostać utracona w wyniku
Który przewód powinien być użyty do połączenia z siecią elektryczną transformatora znajdującego się w metalowej obudowie systemu alarmowego?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Przyrząd, który pozwala na pomiar wartości międzyszczytowej szumów na wyjściu wzmacniacza, to
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie zabezpieczenie przed uszkodzeniem lutowanego elementu powinno być użyte podczas przyłączenia tranzystora CMOS do płyty głównej telewizora?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Korzystając z tabeli wskaż parametry pracy, przy których kamera nie może być uruchomiona?
| Parametr pracy kamery IP | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 12 VDC ±10% |
| Wilgotność | 5÷75% |
| Temperatura | −25÷50°C |
Brak odpowiedzi na to pytanie.
W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych kamery IP. W jakim maksymalnym zakresie temperatur może ona pracować?
| Dane techniczne | |
| Przetwornik | 1/3" 2 MP PS CMOS |
| Rozdzielczość | 2 Mpx, 1920 x 1080 pikseli |
| Czułość | 0,01 lux/F 1,2, 0 lux (IR LED ON) |
| Obiektyw | 3,6 mm |
| Oświetlacz | 35 diod ⌀5 IR LED (zasięg 20 m) |
| Stosunek sygnału do szumu | >50 dB (AGC OFF) |
| Kompresja wideo | H.264/MJPEG/MPEG4 |
| Prędkość i rozdzielczość przetwarzania | 25 kl/s @ 1920×1080 (2 Mpx) |
| Strumienie | transmisja strumienia głównego: 2 Mpx / 720 p (25 kl/s) transmisja strumienia pomocniczego: D1/CIF (25 kl/s) |
| Bitrate | 32 K ~ 8192 Kbps (H.264), 32 K ~ 12288 Kbps (MJPEG) |
| Ustawienia | AWB, ATW, AGC, BLC, DWDR, 3DNR, HLC, MIR |
| Dzień / Noc | ICR |
| Ethernet | 10/100 Base-T PoE 802.3af |
| Wsparcie dla protokołów | Onvif, PSIA, CGI |
| Obsługiwane protokoły | IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, RTSP, RTP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filter, QoS, Bonjour |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Zacisk przewodu ochronnego | TAK |
| Zasilanie | DC 12 V (gniazdo 5,5/2,1) lub PoE 48 V (802.3af) |
| Wilgotność | 0 ~ 95% |
| Temperatura pracy | -20°C ~ 60°C |
| Waga | 650 g |
| Wymiary | 70x66x160 mm |
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie urządzenie pomiarowe powinno być użyte do analizy sygnału o wysokiej częstotliwości?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką zaciskarkę oznaczoną należy zastosować do zaciśnięcia końcówek RJ-11 na przewodzie telefonicznym?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie urządzenie cyfrowe powinno być użyte do porównania dwóch liczb zapisanych w określonym kodzie?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Podstawowe działania serwisowe realizowane w ramach konserwacji systemu monitoringu wizyjnego nie dotyczą
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką rolę w systemie automatyki przemysłowej odgrywa przetwornik?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Przedstawiony przyrząd służy do sprawdzania instalacji

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Wybrany na skali multimetru zakres pomiarowy jest prawidłowo dobranym zakresem do dokładnego odczytu zmierzonego napięcia

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Na stanowiskach zajmujących się naprawą i konserwacją sprzętu elektronicznego nie jest wymagane
Brak odpowiedzi na to pytanie.
W procesie technologicznym konieczne jest, aby w pomieszczeniu o objętości 18 m3 utrzymywana była temperatura 40 st. C +- 5 st. C. Najczęściej wybieranym urządzeniem do sterowania elementami grzejnymi będzie
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Objawem zużycia głowicy laserowej w odtwarzaczu CD będzie
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Miernik przedstawiony na rysunku wykorzystuje się do pomiarów w

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Co należy zrobić, gdy pracownik omdleje w źle wentylowanej pracowni elektronicznej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Który z kabli jest odpowiedni do przesyłania sygnału video z kamery analogowej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
W przypadku wykorzystania w instalacji sieci komputerowej: panelu krosowego kategorii 7, przewodu S/FTP kategorii 6 oraz gniazd abonenckich kategorii 5e, cała instalacja sieciowa będzie
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jak należy przeprowadzać kontrolę układów scalonych w uszkodzonym telewizorze?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaki element elektroniczny jest określany przez symbole: S-źródło, G-bramka, D-dren?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Za pomocą narzędzia pokazanego na rysunku wykonuje się montaż

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Skutkiem widocznego na zdjęciu zaśnieżenia anteny jest

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką wartość napięcia sinusoidalnego mierzy woltomierz cyfrowy w trybie AC?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie przepisy prawne dotyczą zarządzania odpadami niebezpiecznymi?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Który rodzaj kondensatora wymaga zachowania polaryzacji podczas jego wymiany?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jaką rolę odgrywa rejestrator w systemie telewizji dozorowej?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Na którym zdjęciu pokazane zostały szczypce do cięcia przewodów, drutów i opasek?

Brak odpowiedzi na to pytanie.
Aby zmierzyć współczynnik zawartości harmonicznych na wyjściu wzmacniacza audio, co należy wykorzystać?
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Jakie z poniższych symptomów może wystąpić w momencie, gdy w niezabezpieczonej sieci energetycznej dojdzie do przepięcia?
Brak odpowiedzi na to pytanie.