Pytanie 1
Umieszczony na urządzeniach elektrycznych piktogram ostrzega serwisanta przed

Wynik: 32/40 punktów (80,0%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Umieszczony na urządzeniach elektrycznych piktogram ostrzega serwisanta przed

Którego elementu należy użyć podczas montażu mechanicznego potencjometru przedstawionego na rysunku?

Do przygotowania końcówek kabla przedstawionego na rysunku (stosowanego w połączeniach sieci komputerowych) należy użyć

Brak uziemienia na nadgarstku pracownika zajmującego się serwisowaniem sprzętu elektronicznego może prowadzić do
Który z poniższych czynników może powodować zakłócenia w odbiorze sygnału radiowego w pasmie fal UKF?
Na wyjściu układu czasowego został wygenerowany przebieg przedstawiony na wykresie. Współczynnik wypełnienia τ tego przebiegu wynosi

Jakim narzędziem wykonuje się pobielanie końcówek przewodów elektrycznych?
Za pomocą przyrządu przedstawionego na fotografii można zmierzyć

W jakich systemach wykorzystywany jest sterownik PLC?
Przedstawiony na rysunku przewód umożliwia połączenie komputera

W tabeli przedstawiono fragment danych technicznych kamery IP. W jakim maksymalnym zakresie temperatur może ona pracować?
| Dane techniczne | |
| Przetwornik | 1/3" 2 MP PS CMOS |
| Rozdzielczość | 2 Mpx, 1920 x 1080 pikseli |
| Czułość | 0,01 lux/F 1,2, 0 lux (IR LED ON) |
| Obiektyw | 3,6 mm |
| Oświetlacz | 35 diod ⌀5 IR LED (zasięg 20 m) |
| Stosunek sygnału do szumu | >50 dB (AGC OFF) |
| Kompresja wideo | H.264/MJPEG/MPEG4 |
| Prędkość i rozdzielczość przetwarzania | 25 kl/s @ 1920×1080 (2 Mpx) |
| Strumienie | transmisja strumienia głównego: 2 Mpx / 720 p (25 kl/s) transmisja strumienia pomocniczego: D1/CIF (25 kl/s) |
| Bitrate | 32 K ~ 8192 Kbps (H.264), 32 K ~ 12288 Kbps (MJPEG) |
| Ustawienia | AWB, ATW, AGC, BLC, DWDR, 3DNR, HLC, MIR |
| Dzień / Noc | ICR |
| Ethernet | 10/100 Base-T PoE 802.3af |
| Wsparcie dla protokołów | Onvif, PSIA, CGI |
| Obsługiwane protokoły | IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, RTSP, RTP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filter, QoS, Bonjour |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Zacisk przewodu ochronnego | TAK |
| Zasilanie | DC 12 V (gniazdo 5,5/2,1) lub PoE 48 V (802.3af) |
| Wilgotność | 0 ~ 95% |
| Temperatura pracy | -20°C ~ 60°C |
| Waga | 650 g |
| Wymiary | 70x66x160 mm |
Zakres regularnego kontrolowania oraz testowania zasilających instalacji urządzeń elektronicznych nie obejmuje
Do przygotowania końcówek kabla przedstawionego na rysunku (stosowanego w połączeniach sieci komputerowych) należy użyć

Kiedy urządzenie elektroniczne nie wykazuje żadnych oznak funkcjonowania, od czego powinno się zacząć diagnostykę uszkodzenia?
Wyłącznik nadmiarowoprądowy zabezpiecza instalację zasilającą urządzenie elektroniczne przed skutkami
Jaką rolę odgrywa konwerter w zestawie odbiorczym telewizji satelitarnej?
Jakie elementy chłodzące urządzeń powinny być poddane czyszczeniu w trakcie konserwacji?
Kamera, działająca w systemie monitoringu wizyjnego, która jest umieszczona na zewnątrz i rejestruje obraz w każdych warunkach, powinna być wyposażona w
Która metoda instalacji podstaw koryt kablowych jest niewłaściwa?
W stabilizatorze napięcia zastosowano diodę Zenera o napięciu UZ = 9 V i natężeniu prądu IZ = 8 mA Natężenie prądu płynącego przez rezystancję obciążenia Ro nie przekroczy wartości

Na jakiej pozycji należy ustawić wybór wielkości mierzonej multimetru, aby dokonać z największą dokładnością pomiaru napięcia stałego o wartości 15 V ±3 V?

Na ilustracji przedstawiono symbol graficzny

Ile żył powinien posiadać przewód zakończony z obu stron złączami przedstawionymi na rysunku?

Co należy zrobić, gdy pracownik omdleje w źle wentylowanej pracowni elektronicznej?
Jaką wartość napięcia sinusoidalnego mierzy woltomierz cyfrowy w trybie AC?
Parametry takie jak wzmocnienie mocy, moc wyjściowa, pasmo przenoszenia oraz współczynnik efektywności energetycznej odnoszą się do
Czujnik kontaktronowy to komponent, który reaguje głównie na zmiany
Nie wolno stosować gaśnicy do gaszenia pożaru w instalacji elektrycznej, gdy jest pod napięciem?
Na którym rysunku przedstawiono antenę dookólną?

Do styku oznaczonego jako TMP w czytniku kart umiejscowionym przy wejściu należy podłączyć
Monter realizuje montaż instalacji telewizji satelitarnej dla 6 mieszkańców w czasie 8 godzin. Koszt materiałów to 2 080 zł, a stawka za roboczogodzinę wynosi 40 zł. Jaka suma przypada na instalację dla jednego lokatora?
Aby zabezpieczyć naprawiane urządzenie elektroniczne przed działaniem ESD, należy
Do ilu jednogłowicowych tunerów satelitarnych i z ilu zespołów satelitów jest możliwe przesyłanie sygnału za pośrednictwem konwertera, którego parametry zamieszczono w załączonej dokumentacji technicznej?
| Typ konwertera | Monoblock Quad |
| Liczba wyjść | 4 |
| Przełączanie satelitów | DiSEqC |
| Pasmo dolne | 10.7-11.7 GHz |
| Pasmo górne | 11.7-12.75 GHz |
| Częstotliwość oscylatora | LOW 9.75 GHz HIGH 10.60 GHz |
| Częstotliwość wyjściowa | Dolne pasmo 950-1950 MHz Górne pasmo 1100-2150 MHz |
| Sygnał przełączający pasma | 22 kHz |
| Współczynnik szumów | 0,1 dB |
| Separacja pomiędzy sygnałami przełączającymi z tunerów | ok. 28 dB |
| Średnica mocowania | 23 mm |
Jaką rolę pełnią przedstawione na rysunkach elementy?

Przedstawione na rysunku narzędzie służy do

Podwyższenie dobroci Q filtru RLC w selektywnym wzmacniaczu doprowadzi do
Przedstawiony na rysunku symbol graficzny dotyczy czujnika

Jak wpłynie zwiększenie wartości pojemności C na parametry pracy filtra górnoprzepustowego?

Podstawowym zadaniem zastosowania optoizolacji pomiędzy obwodami elektronicznymi jest
Warystor to komponent, który zabezpiecza urządzenia elektroniczne przed skutkami działania