Pytanie 1
Nośnikiem do zapisu audycji telewizyjnej jest
Brak odpowiedzi na to pytanie.
Betacam SP to naprawdę solidny i sprawdzony standard jeśli chodzi o zapisywanie audycji telewizyjnych, zwłaszcza tych profesjonalnych. Moim zdaniem to rozwiązanie na lata było wręcz synonimem jakości w branży broadcastowej, aż do momentu upowszechnienia się rozwiązań cyfrowych. Kasety Betacam SP wykorzystywane były powszechnie w telewizjach w całej Europie, a także w Polsce – znajdziesz je nadal w archiwach wielu stacji. Zaletą tego formatu była wysoka jakość sygnału (separacja luminancji i chrominancji, zapis komponentowy), wytrzymałość nośników i długowieczność zapisu. Tak naprawdę, od lat 80. aż po początek XXI wieku, Betacam SP stanowił branżowy standard dla rejestracji i montażu materiałów telewizyjnych – wszyscy wiedzieli, jak obsługiwać te magnetowidy, a kasety były niemal uniwersalne. Co ciekawe, produkcje dopuszczone do emisji musiały często być dostarczane właśnie na Betacamu SP, żeby zagwarantować powtarzalność i wysoką jakość techniczną. W praktyce, do dziś niektórzy operatorzy używają tych magnetowidów przy digitalizacji archiwaliów. Wiadomo, postęp idzie do przodu, ale o Betacamie SP nikt nie zapomni – to taki trochę Mercedes wśród kaset analogowych, chociaż już wiekowy.
