Kwalifikacja: BPO.02 - Ochrona osób i mienia
Jaką ilość amunicji należy przydzielić trzem konwojentom, wyposażonym w 3 strzelby gładkolufowe, zabezpieczającym transport gotówki?
Odpowiedzi
Informacja zwrotna
Żeby zrozumieć, czemu odpowiedź 72 jest właściwa, musimy spojrzeć na konkretne zasady dotyczące amunicji dla konwojentów. Każdy z nich ma jedną strzelbę gładkolufową, a według standardów ochrony transportu wartościowych rzeczy powinni mieć od 24 do 30 sztuk amunicji na głowę. Jeśli weźmiemy średnią, to wychodzi nam 3 konwojentów razy 24 sztuki, co daje 72 sztuki amunicji. To, co tutaj mamy, jest zgodne z tym, co mówią instytucje zajmujące się bezpieczeństwem transportów — tylko dobrze przygotowani konwojenci mogą odpowiednio zareagować w kryzysowych sytuacjach. Wiadomo, że w zależności od okoliczności ta ilość może się zmieniać, ale 72 sztuki to całkiem rozsądny zapas, by zapewnić bezpieczeństwo w trakcie transportu wartościowych rzeczy.
Odpowiedzi 84, 18 i 90 nie są zgodne z tym, jak powinna wyglądać kalkulacja amunicji dla konwojentów z gładkolufowymi strzelbami. W przypadku 84 sztuk, pomyliłeś się, zakładając, że każdy konwojent potrzebuje dużo więcej amunicji. To nie trzyma się standardów bezpieczeństwa i w praktyce nie jest najlepszym pomysłem. Odpowiedź 18 sugeruje, że konwojenci nie mają prawie nic, co jest dużym błędem w strategii ochrony. Taki niedobór może ich osłabić w trudnych sytuacjach, gdzie liczy się każda kula. Z kolei 90 sztuk to już przesada, bo sugeruje, że konwojenci są za bardzo uzbrojeni, co może rodzić wątpliwości co do legalności użycia takiej ilości amunicji. Po prostu, inne odpowiedzi niż 72 nie pasują do tego, co powinno się robić w kontekście bezpieczeństwa transportu, gdzie liczy się i skuteczność, i odpowiedzialne zarządzanie zasobami.