Kwalifikacja: FRK.04 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
Zawód: Technik usług kosmetycznych
Pędzel o średniej wielkości, z włosiem o szerokości w przybliżeniu 3 cm i lekko ścięty na bokach, stosowany jest do aplikacji
Odpowiedzi
Informacja zwrotna
Pędzel, który opisujesz, to taki średniak, ma około 3 cm szerokości i jest lekko ścięty po bokach. Naprawdę fajnie nadaje się do nałożenia różu na policzki. Jego kształt i wielkość sprawiają, że można fajnie rozprowadzić kolor, co daje naturalny wygląd. Warto, żeby pędzel był elastyczny, żeby ładnie rozprowadzał kosmetyk, ale też dość sztywny, bo wtedy łatwiej zrobić precyzyjne konturowanie. Jak już aplikujesz róż, spróbuj używać techniki 'tapowania' lub 'wmasowywania', bo dzięki temu kolor lepiej wchłonie się w skórę i unikniesz plam. Zawsze lepiej zacząć od małej ilości kosmetyku i potem dołożyć, aż osiągniesz efekt, który Ci się podoba. Taki pędzel, jak opisałem, to właściwie must-have w kosmetykach, co pokazuje, jak ważny jest w makijażu.
Wiesz, używanie pędzla do różu w niewłaściwy sposób to dosyć powszechny błąd. Ten pędzel nie nadaje się wcale do nakładania podkładu. Podkład potrzebuje czegoś innego, zwykle lepiej użyć pędzli z gęstszym włosiem, gąbek albo nawet palców, żeby uzyskać gładką powierzchnię. Nie wspominając już o tym, że pędzel do cieni do powiek ma kompletnie inne włosie – znacznie mniejsze i bardziej precyzyjne, dzięki czemu można ładnie nałożyć kolor i go zblendować. Jak nałożysz cienie pędzlem do różu, to może wyjść naprawdę nieestetycznie, z plamami. A korektor? No cóż, to także wymaga zupełnie innego narzędzia, jak pędzle z szpiczastym końcem lub specjalne aplikatory do punktowego nakładania, bo tu precyzja jest kluczem. Używanie niewłaściwego pędzla do konkretnego kosmetyku to niestety częsty problem, który może zepsuć cały makijaż i spowodować, że nie będzie się trzymał. Warto pamiętać, że każdy kosmetyk potrzebuje swojego narzędzia, żeby efekt był naprawdę profesjonalny.