Przejdź do głównej treści

Lista pytań egzaminacyjnych

Filtrowanie pytań

Kwalifikacje
SPL.01Pytanie 1601
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Bezpieczeństwo i BHP

Mrożone warzywa mogą być przechowywane w magazynie przez kilka miesięcy, jeśli znajdują się w odpowiednim zakresie temperatur

A. -15°C ÷ +1°C
B. -5°C ÷ 0°C
C. -18°C ÷ -6°C
D. -1°C ÷ 0°C
SPL.01Pytanie 1602
Obsługa magazynów

Kategorie: Bezpieczeństwo i BHP

Pracownik magazynu doznał porażenia prądem elektrycznym. Jakie czynności należy podjąć w celu udzielenia pierwszej pomocy?

A. nałożeniu zimnych kompresów z wody na głowę i klatkę piersiową
B. założeniu opaski uciskowej Esmarcha powyżej miejsca porażenia
C. odłączeniu osoby porażonej od źródła prądu
D. założeniu jałowego opatrunku w miejscu porażenia
SPL.01Pytanie 1604
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Zarządzanie zapasami

W jakiej fazie procesu magazynowego następuje kontrola ilościowa i jakościowa towarów dostarczonych przez dostawcę?

A. W fazie przechowywania
B. W fazie przyjmowania
C. W fazie wydania
D. W fazie kompletacji
SPL.01Pytanie 1605
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Zarządzanie zapasami Analizy i obliczenia logistyczne

Przedsiębiorstwo montuje samochody osobowe z elementów dostarczanych przez podwykonawców zewnętrznych. Nie ma ono zapasów produkcji w toku ani ustalonych poziomów zapasów bezpieczeństwa. Posługując się danymi z poniższej tabeli ustal, ile silników powinno zamówić przedsiębiorstwo, aby zrealizować zamówienie na 250 samochodów osobowych.

Pozycja zapasówLiczba
w szt.
Ogumienie do samochodów1200
Układy hamulcowe do samochodów250
Gotowe samochody150
Silniki samochodowe17
A. 100 szt.
B. 83 szt.
C. 17 szt.
D. 233 szt.
SPL.01Pytanie 1606
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Transport i logistyka Odpady i ekologistyka

Do zadań centrów logistycznych należy między innymi

A. ograniczanie negatywnego wpływu przewozu ładunków na środowisko, maksymalizacja zysków
B. świadczenie kompleksowych usług oraz zapewnienie elastyczności konfigurowania łańcucha dostaw
C. elastyczność w zakresie konfigurowania łańcucha dostaw, monopolizacja rynku
D. pobudzanie działalności gospodarczej oraz przyciąganie inwestorów, maksymalizacja zysków
SPL.01Pytanie 1607
Obsługa magazynów

Kategorie: Zarządzanie zapasami Analizy i obliczenia logistyczne

Produkty, które należą do grupy X w analizie zapasów XYZ, to

A. o regularnym zapotrzebowaniu i niskiej dokładności prognoz
B. o nieregularnym zapotrzebowaniem i wysokiej dokładności prognoz
C. o regularnym zapotrzebowaniu i wysokiej dokładności prognoz
D. o nieregularnym zapotrzebowaniem i niskiej dokładności prognoz
SPL.01Pytanie 1608
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Zarządzanie zapasami Analizy i obliczenia logistyczne

Na początku zmiany stan magazynowy papieru ksero wynosił 600 ryz. W trakcie zmiany otrzymano dostawę papieru w ilości 2 100 ryz, a także dokonano dwóch wydania dla podmiotów zewnętrznych: 250 ryz oraz 310 ryz, oraz jednego wydania na potrzeby własne przedsiębiorstwa w ilości 20 ryz. Jaki poziom stanu magazynowego papieru ksero będzie na koniec zmiany?

A. 2 120 ryz
B. 920 ryz
C. 2 040 ryz
D. 2 160 ryz
SPL.01Pytanie 1611
Obsługa magazynów

Kategorie: Zarządzanie zapasami Transport i logistyka Analizy i obliczenia logistyczne

Na podstawie tabeli ustal miesięczną strukturę kosztów logistyki w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Rodzaj kosztuKwota kosztów (zł)
Koszty transportu obcego1 500,00
Koszty transportu własnego4 000,00
Koszty zapasów2 500,00
Koszty funkcjonowania magazynów2 000,00
A. Koszty transportu obcego 10%, koszty transportu własnego 40%, koszty zapasów 35%, koszty funkcjonowania magazynów 20%.
B. Koszty transportu obcego 15%, koszty transportu własnego 40%, koszty zapasów 25%, koszty funkcjonowania magazynów 20%.
C. Koszty transportu obcego 20%, koszty transportu własnego 40%, koszty zapasów 25%, koszty funkcjonowania magazynów 15%.
D. Koszty transportu obcego 15%, koszty transportu własnego 45%, koszty zapasów 35%, koszty funkcjonowania magazynów 20%.
SPL.01Pytanie 1613
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Transport i logistyka

Wskaż rodzaj przedstawionych na rysunku powiązań, które występują w łańcuchu dostaw pomiędzy kolejnymi ogniwami.

Ilustracja do pytania 13
A. Bezpośrednie wieloetapowe.
B. Pośrednie wieloetapowe.
C. Pośrednie dwuetapowe
D. Bezpośrednie dwuetapowe.
SPL.01Pytanie 1614
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Zarządzanie zapasami Transport i logistyka

Aby uzyskać przewagę na rynku, przedsiębiorstwa współpracujące z Centrum logistycznym wspólnie stworzyły strategię działania, podejmowania decyzji oraz zarządzania zasobami. Przedstawione relacje są przykładem zarządzania

A. łańcuchem dostaw
B. zapasami
C. środkami transportu
D. magazynami
SPL.01Pytanie 1615
Obsługa magazynów

Kategorie: Bezpieczeństwo i BHP

W trakcie załadunku środków ochrony roślin doszło do uszkodzenia opakowania. Szkodliwa substancja dostała się do oka pracownika. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w tej sytuacji?

A. nałożeniu opatrunku na oko
B. przemyciu oka obfitą ilością wody
C. przewiezieniu pracownika do placówki medycznej
D. zakropieniu oka dostępnymi preparatami
SPL.01Pytanie 1616
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Wyposażenie i technika magazynowa

Który z przedstawionych opisów dotyczy regału przepływowego zastosowanego w magazynie przedsiębiorstwa produkcyjnego?

A.B.C.D.
jednostki ładunkowe umieszczane są na paletach stałychjednostki ładunkowe umieszczane są bezpośrednio na półkachjednostki ładunkowe umieszczane są w gnieździe składowaniajednostki ładunkowe umieszczane są na bieżniach nośnych
C.
A.
D.
B.
SPL.01Pytanie 1621
Obsługa magazynów

Kategorie: Odpady i ekologistyka

Jak nazywa się metoda termicznego przekształcania odpadów w warunkach beztlenowych?

A. piroliza
B. kompostowanie
C. spalanie
D. hydroliza
SPL.01Pytanie 1624
Obsługa magazynów

Kategorie: Bezpieczeństwo i BHP

Przedstawiony obok znak w przedsiębiorstwie logistycznym oznacza

Ilustracja do pytania 24
A. ostrzeżenie przed utratą słuchu.
B. nakaz stosowania środków ochrony dróg oddechowych.
C. ostrzeżenie przed substancjami toksycznymi
D. nakaz stosowania środków ochrony głowy.
SPL.01Pytanie 1625
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Zarządzanie zapasami Systemy informatyczne i dokumentacja

Przedstawiona tabela zawiera opis karty

Opis dokumentu przepływów produkcyjnych
Dokument przedstawiający przebieg procesu produkcji wyrobu gotowego. Zawiera on wszelkie informacje dotyczące ciągu operacji, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności, aby z materiałów i półfabrykatów wytworzyć wyrób gotowy. Przebieg operacji produkcyjnych jest uzupełniony o czasy trwania poszczególnych etapów, zgodnie z marszrutą technologiczną. Dokument ten zawiera również informacje dotyczące materiałów i komponentów niezbędnych do wykonania wyrobu gotowego.
A. kanban.
B. technologicznej.
C. pracy.
D. zamówienia.
SPL.01Pytanie 1626
Obsługa magazynów

Kategorie: Transport i logistyka

Transport bimodalny to rodzaj transportu

A. drogowo-lotniczy
B. kolejowo-drogowy
C. drogowo-morski
D. kolejowo-morski
SPL.01Pytanie 1627
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Bezpieczeństwo i BHP

Jakie zasady należy stosować przy przechowywaniu towarów?

A. Nie jest konieczne określenie miejsca, metody oraz maksymalnej wysokości składowania dla danego rodzaju materiału
B. Masa składowanego ładunku może być większa niż dopuszczalne obciążenie urządzeń do składowania
C. Ważne jest umieszczanie informacji o dopuszczalnym obciążeniu podłóg, stropów oraz urządzeń do składowania
D. Towary łatwe do stłuczenia oraz materiały o największej masie składa się na najwyższych poziomach
SPL.01Pytanie 1628
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Odpady i ekologistyka Analizy i obliczenia logistyczne

Przedsiębiorstwo pakuje wytwarzane wyroby do puszek stalowych. W ciągu jednego roku wprowadziło na rynek 248 ton opakowań stalowych. Korzystając z tabeli, w której zamieszczono fragment ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi ustal, ile kilogramów opakowań ze stali powinno przedsiębiorstwo poddać recyklingowi.

Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
Załącznik nr 1 docelowy poziom odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych
Poz.Odpady opakowaniowe powstałe z/
rodzaj opakowań
Poziom w %
odzyskrecykling
1.opakowań razem6156
2.opakowań z tworzyw sztucznych–23,5
3.opakowań z aluminium–51
4.opakowań ze stali, w tym z blachy stalowej–51
5.opakowań z papieru i tektury–61
6.opakowań ze szkła–61
7.opakowań z drewna–16
A. 58 280 kg
B. 126 480 kg
C. 138 880 kg
D. 39 680 kg
SPL.01Pytanie 1630
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Transport i logistyka

Transport środkami, które są zarejestrowane poza granicami naszego kraju, realizowany przez firmy świadczące usługi transportowe na naszym terenie określamy jako przewóz

A. krajowy
B. kabotażowy
C. systematyczny
D. wahadłowy
SPL.01Pytanie 1631
Obsługa magazynów

Kategorie: Transport i logistyka

Transport bimodalny definiuje się jako transport

A. drogowo-lotniczy
B. kolejowo-drogowy
C. drogowo-morski
D. kolejowo-morski
SPL.01Pytanie 1632
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Bezpieczeństwo i BHP

Do zadań wykonywanych w magazynie w procesie przyjmowania towarów należą między innymi

A. rozładunek, identyfikacja i kontrola ilościowa
B. przyjmowanie, sortowanie i przechowywanie
C. rozładunek, przyjmowanie i kompletacja
D. przyjmowanie, składowanie i wydawanie
SPL.01Pytanie 1635
Obsługa magazynów

Kategorie: Zarządzanie zapasami Analizy i obliczenia logistyczne

Które towary należy zaliczyć do grupy C zgodnie z przedstawioną w tabeli analizą wyników ABC zapasów w magazynie.

Wyniki analizy ABC zapasów w magazynie
AsortymentCena [zł]Sprzedaż [szt.]Wartość sprzedaży [zł]Udział w sprzedaży [%]Skumulowany udział w sprze-daży [%]
Kawa z mlekiem8,5190161524,7024,70
Kawa czarna8170136020,8045,51
Herbata czarna5,51106059,2554,76
Czekolada z mlekiem1195104515,9870,75
Cappuccino98576511,7082,45
Espresso8806409,7992,24
Herbata cytrynowa6402403,6795,91
Herbata malinowa6301802,7598,66
Mleko3,52587,51,34100,00
A. Herbatę czarną i czekoladę z mlekiem.
B. Kawę z mlekiem i kawę czarną.
C. Kawę z mlekiem i mleko.
D. Herbatę malinową i mleko.
SPL.01Pytanie 1637
Obsługa magazynów

Kategorie: Procesy magazynowe Analizy i obliczenia logistyczne

W trakcie 8-godzinnej zmiany dwójka pracowników produkuje łącznie 32 drewniane podstawy do wieszaka. Oblicz, jaka jest norma czasu pracy na toczenie jednej podstawy.

A. 30 min/szt.
B. 10 min/szt.
C. 15 min/szt.
D. 40 min/szt.
SPL.01Pytanie 1640
Obsługa magazynów

Kategorie: Wyposażenie i technika magazynowa Odpady i ekologistyka

Przedsiębiorca realizując zadania logistyczne ma do czynienia z opakowaniami, które posiadają szczególne oznaczenia związane z gospodarką nimi i ochroną środowiska. Przedstawiony na opakowaniu znak informuje o ich przydatności do

Ilustracja do pytania 40
A. ponownego przetwórstwa.
B. Recyklingu.
C. Kompostowania.
D. wielokrotnego użytku.

Wymagane logowanie

Filtrowanie pytań według trudności jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Po zalogowaniu możesz oznaczać pytania jako łatwe lub trudne, a następnie filtrować je według tych oznaczeń.