Przejdź do głównej treści

Lista pytań egzaminacyjnych

Filtrowanie pytań

Kwalifikacje
INF.02Pytanie 1882
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Linux/Unix

Aby sprawdzić dostępną przestrzeń na dysku twardym w systemie Linux, można wykorzystać polecenie

A. tr
B. df
C. cd
D. ln
INF.02Pytanie 1883
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Podstawy informatyki

W przypadku adresacji IPv6, zastosowanie podwójnego dwukropka służy do

A. wielokrotnego zastąpienia różnych bloków zer oddzielonych blokiem jedynek
B. wielokrotnego zastąpienia różnych bloków jedynek
C. jednorazowego zamienienia jednego bloku jedynek
D. jednorazowego zamienienia jednego lub kolejno położonych bloków wyłącznie z zer
INF.02Pytanie 1885
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Jaką maksymalną ilość GB pamięci RAM może obsłużyć 32-bitowa edycja systemu Windows?

A. 12 GB
B. 4 GB
C. 2 GB
D. 8 GB
INF.02Pytanie 1886
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Której komendy wiersza poleceń z opcji zaawansowanych naprawy systemu Windows należy użyć, aby naprawić uszkodzony MBR dysku?

A. convert mbr
B. bootrec /fixmbr
C. rebuild /mbr
D. repair mbr
INF.02Pytanie 1887
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Pomiary i diagnostyka

Jaką pamięć RAM można użyć z płytą główną GIGABYTE GA-X99-ULTRA GAMING/ X99/ 8x DDR4 2133, ECC, obsługującą maksymalnie 128GB, 4x PCI-E 16x, RAID, USB 3.1, S-2011-V3/ATX?

A. HPE 32GB (1x32GB) Quad Rank x4 PC3-14900L (DDR3-1866) Load Reduced CAS-13 Memory Kit
B. HPE 32GB (1x16GB) Dual Rank x4 PC3L-10600R (DDR3-1333) Registered CAS-9 , Non-ECC
C. HPE 16GB (1x16GB) Dual Rank x4 PC3-14900R (DDR3-1866) Registered CAS-13 Memory Kit
D. HPE 32GB (1x32GB) Quad Rank x4 DDR4-2133 CAS-15-15-15 Load Reduced Memory Kit, ECC
INF.02Pytanie 1888
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Sieci komputerowe Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Uzyskanie przechowywania kopii często odwiedzanych witryn oraz zwiększenia bezpieczeństwa przez odfiltrowanie konkretnych treści w sieci Internet można osiągnąć dzięki

A. użytkowaniu systemu z uprawnieniami administratora
B. automatycznemu zablokowaniu plików cookies
C. zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego oraz aktualnej bazy wirusów
D. konfiguracji serwera pośredniczącego proxy
INF.02Pytanie 1890
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Pomiary i diagnostyka

Karta rozszerzeń przedstawiona na ilustracji może być zainstalowana w komputerze, jeśli na płycie głównej znajduje się przynajmniej jeden dostępny slot

Ilustracja do pytania 10
A. AGP
B. ISA
C. PCI
D. PCIe
INF.02Pytanie 1892
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Jakie urządzenie pozwoli na podłączenie drukarki, która nie jest wyposażona w kartę sieciową, do lokalnej sieci komputerowej?

A. Hhub
B. Serwer wydruku
C. Regenerator
D. Punkt dostępu
INF.02Pytanie 1894
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Aby uzyskać optymalną wydajność, karta sieciowa w komputerze stosuje transmisję szeregową.

A. synchroniczną Half duplex
B. asynchroniczną Simplex
C. synchroniczną Simplex
D. asynchroniczną Full duplex
INF.02Pytanie 1895
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Pomiary i diagnostyka

Który z parametrów należy użyć w poleceniu netstat, aby uzyskać statystyki interfejsu sieciowego dotyczące liczby przesłanych oraz odebranych bajtów i pakietów?

A. -a
B. -e
C. -n
D. -o
INF.02Pytanie 1896
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Jakie polecenie w systemach z rodziny Windows Server umożliwia administratorowi przekierowanie komputerów do określonej jednostki organizacyjnej w ramach usług katalogowych?

A. dsrm
B. redircmp
C. redirusr
D. dcdiag
INF.02Pytanie 1897
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Aby zarządzać aplikacjami i usługami uruchamianymi podczas startu systemu operacyjnego w Windows 7, należy skorzystać z programu

A. config.sys
B. autorun.inf
C. msconfig.exe
D. autoexec.bat
INF.02Pytanie 1898
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Pomiary i diagnostyka

Ile sieci obejmują komputery z adresami IP przedstawionymi w tabeli oraz standardową maską sieci?

Komputer 1172.16.15.5
Komputer 2172.18.15.6
Komputer 3172.18.16.7
Komputer 4172.20.16.8
Komputer 5172.20.16.9
Komputer 6172.21.15.10
A. Sześciu
B. Czterech
C. Jednej
D. Dwóch
INF.02Pytanie 1899
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy

Obudowa oraz wyświetlacz drukarki fotograficznej są bardzo zabrudzone. W celu ich oczyszczenia, należy zastosować

A. ściereczkę nasączoną IPA oraz smar
B. suchą chusteczkę oraz patyczki do czyszczenia
C. mokrą chusteczkę oraz sprężone powietrze z rurką przedłużającą zasięg
D. wilgotną ściereczkę oraz pianki do czyszczenia plastiku
INF.02Pytanie 1902
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Licencje i oprogramowanie

Który z podanych programów pozwoli na stworzenie technicznego rysunku ilustrującego plan instalacji logicznej sieci lokalnej w budynku?

A. Packet Tracer
B. CommView
C. WireShark
D. AutoCad
INF.02Pytanie 1903
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Bezpieczeństwo i kopie zapasowe Windows

Funkcja System Image Recovery dostępna w zaawansowanych opcjach uruchamiania systemu Windows 7 pozwala na

A. naprawę uszkodzonych plików rozruchowych
B. uruchomienie systemu w trybie diagnostycznym
C. naprawę działania systemu przy użyciu punktów przywracania
D. przywrócenie działania systemu z jego kopii zapasowej
INF.02Pytanie 1904
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Pomiary i diagnostyka

Jaki adres stanowi adres rozgłoszeniowy dla hosta o IP 171.25.172.29 oraz masce sieci 255.255.0.0?

A. 171.25.0.0
B. 171.25.255.255
C. 171.25.255.0
D. 171.25.172.255
INF.02Pytanie 1905
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Gniazdo na tablicy interaktywnej jest oznaczone tym symbolem. Które złącze powinno być wykorzystane do połączenia tablicy z komputerem?

Ilustracja do pytania 25
A. USB A-A
B. FireWire
C. HDMI
D. D-SUB VGA
INF.02Pytanie 1906
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Które medium transmisyjne charakteryzuje się najmniejszym ryzykiem narażenia na zakłócenia elektromagnetyczne przesyłanego sygnału?

A. Cienki kabel koncentryczny
B. Czteroparowy kabel FTP
C. Kabel światłowodowy
D. Gruby kabel koncentryczny
INF.02Pytanie 1907
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Komputer dysponuje adresem IP 192.168.0.1, a jego maska podsieci wynosi 255.255.255.0. Który adres stanowi adres rozgłoszeniowy dla podsieci, do której ten komputer przynależy?

A. 192.168.0.63
B. 192.168.0.127
C. 192.168.0.31
D. 192.168.0.255
INF.02Pytanie 1908
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Aby po załadowaniu systemu Windows program Kalkulator uruchamiał się automatycznie, konieczne jest dokonanie ustawień

A. funkcji Snap i Peak
B. harmonogramu zadań
C. pulpitu systemowego
D. pliku wymiany
INF.02Pytanie 1911
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Pomiary i diagnostyka

Urządzenie pokazane na ilustracji jest przeznaczone do

Ilustracja do pytania 31
A. organizacji przewodów wewnątrz jednostki centralnej
B. sprawdzania długości przewodów sieciowych
C. zmierzenia wartości napięcia dostarczanego przez zasilacz komputerowy
D. odczytywania kodów POST z płyty głównej
INF.02Pytanie 1914
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

W nowoczesnych panelach dotykowych prawidłowe działanie wyświetlacza zapewnia mechanizm rozpoznający zmianę

A. pola elektrostatycznego
B. położenia ręki dotykającej ekranu z zastosowaniem kamery
C. oporu pomiędzy przezroczystymi diodami wtopionymi w ekran
D. pola elektromagnetycznego
INF.02Pytanie 1915
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe

Skrót określający translację adresów w sieciach to

A. DMZ
B. SPI
C. IDS
D. NAT
INF.02Pytanie 1916
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe

Który z podanych adresów IP należy do kategorii adresów prywatnych?

A. 190.5.7.126
B. 131.107.5.65
C. 38.176.55.44
D. 192.168.0.1
INF.02Pytanie 1918
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Sieci komputerowe

Jaki jest pełny adres do logowania na serwer FTP o nazwie ftp.nazwa.pl?

A. http:\ftp.nazwa.pl/
B. ftp:\ftp.nazwa.pl/
C. http://ftp.nazwa.pl/
D. ftp://ftp.nazwa.pl/
INF.02Pytanie 1920
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Na ilustracji zaprezentowano zrzut ekranu z ustawień DMZ na routerze. Aktywacja opcji "Enable DMZ" spowoduje, że komputer o adresie IP 192.168.0.106

Ilustracja do pytania 40
A. będzie zabezpieczony przez firewalla
B. będzie widoczny publicznie w Internecie
C. zostanie schowany w sieci lokalnej
D. utraci możliwość dostępu do internetu

Wymagane logowanie

Filtrowanie pytań według trudności jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Po zalogowaniu możesz oznaczać pytania jako łatwe lub trudne, a następnie filtrować je według tych oznaczeń.