Przejdź do głównej treści

Lista pytań egzaminacyjnych

Filtrowanie pytań

Kwalifikacje
INF.02Pytanie 2801
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Na ilustracji zaprezentowane jest urządzenie do

Ilustracja do pytania 1
A. zaciskania wtyczek BNC
B. usuwania izolacji z przewodów
C. zaciskania wtyczek RJ-45
D. instalacji okablowania w gniazdku sieciowym
INF.02Pytanie 2803
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Pomiary i diagnostyka

Do ilu sieci należą komputery o podanych w tabeli adresach IP i standardowej masce sieci?

KomputerAdres IP
Komputer 1172.16.15.5
Komputer 2172.18.15.6
Komputer 3172.18.16.7
Komputer 4172.20.16.8
Komputer 5172.20.16.9
Komputer 6172.21.15.10
A. Jednej
B. Dwóch
C. Sześciu
D. Czterech
INF.02Pytanie 2805
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Sieci komputerowe Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Możliwość odzyskania listy kontaktów z telefonu komórkowego działającego na systemie Android występuje, gdy użytkownik wcześniej przeprowadził synchronizację danych urządzenia z Google Drive przy użyciu

A. konta Google
B. dowolnego konta pocztowego z portalu Onet
C. konta Yahoo
D. konta Microsoft
INF.02Pytanie 2806
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Linux/Unix

W środowisku Linux uruchomiono skrypt przy użyciu dwóch argumentów. Uzyskanie dostępu do wartości drugiego argumentu z wnętrza skryptu możliwe jest przez

A. $2
B. $2$
C. %2
D. %2%
INF.02Pytanie 2807
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

W ramach zalecanych działań konserwacyjnych użytkownicy dysków SSD powinni unikać wykonywania

A. systematycznych kopii zapasowych danych
B. czyszczenia wnętrza jednostki centralnej z kurzu
C. defragmentacji dysku
D. systematycznego sprawdzania dysku programem antywirusowym
INF.02Pytanie 2808
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe Podstawy informatyki

Adres IP 192.168.2.0/24 został podzielony na cztery mniejsze podsieci. Jaką maskę mają te nowe podsieci?

A. 255.255.255.128
B. 255.255.255.192
C. 225.225.225.240
D. 255.255.255.224
INF.02Pytanie 2809
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Które z podanych poleceń w systemie Windows XP umożliwia sprawdzenie aktualnej konfiguracji adresu IP systemu Windows?

A. configip
B. ipedit
C. tcpconfig
D. ipconfig
INF.02Pytanie 2810
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy

Materiałem eksploatacyjnym, stosowanym w rzutniku multimedialnym, jest

A. bęben światłoczuły.
B. filament.
C. fuser.
D. lampa projekcyjna.
INF.02Pytanie 2812
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy

Układ na karcie graficznej, którego zadaniem jest zamiana cyfrowego sygnału generowanego poprzez kartę na sygnał analogowy, który może być wyświetlony poprzez monitor to

A. RAMBUS
B. głowica FM
C. multiplekser
D. RAMDAC
INF.02Pytanie 2813
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Zjawisko crosstalk, które występuje w sieciach komputerowych, polega na

A. przenikaniu sygnału między sąsiadującymi parami przewodów w kablu
B. opóźnieniach w propagacji sygnału w ścieżce transmisyjnej
C. niedoskonałości toru wywołanej zmianami geometrii par przewodów
D. utratach sygnału w drodze transmisyjnej
INF.02Pytanie 2814
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe

Co oznacza skrót WAN?

A. sieć komputerowa prywatna
B. sieć komputerowa lokalna
C. rozległa sieć komputerowa
D. sieć komputerowa w mieście
INF.02Pytanie 2817
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Linux/Unix

W systemie Linux plik ma przypisane uprawnienia 765. Jakie działania może wykonać grupa związana z tym plikiem?

A. odczytać, zapisać i wykonać
B. odczytać oraz wykonać
C. odczytać oraz zapisać
D. może jedynie odczytać
INF.02Pytanie 2818
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Dobrze zaprojektowana sieć komputerowa powinna zapewniać możliwość rozbudowy, czyli charakteryzować się

A. redundancją
B. nadmiarowością
C. skalowalnością
D. wydajnością
INF.02Pytanie 2819
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Który standard w połączeniu z odpowiednią kategorią kabla skrętki jest skonfigurowany w taki sposób, aby umożliwiać maksymalny transfer danych?

A. 1000BASE-T oraz Cat 3
B. 1000BASE-T oraz Cat 5
C. 10GBASE-T oraz Cat 7
D. 10GBASE-T oraz Cat 5
INF.02Pytanie 2821
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Zidentyfikuj urządzenie przedstawione na ilustracji

Ilustracja do pytania 21
A. jest przeznaczone do przechwytywania oraz rejestrowania pakietów danych w sieciach komputerowych
B. odpowiada za transmisję ramki pomiędzy segmentami sieci z wyborem portu, do którego jest przesyłana
C. jest odpowiedzialne za generowanie sygnału analogowego na wyjściu, który jest wzmocnionym sygnałem wejściowym, kosztem energii pobieranej z zasilania
D. umożliwia konwersję sygnału z okablowania miedzianego na okablowanie optyczne
INF.02Pytanie 2822
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy

Jakie narzędzie służy do delikatnego wyginania blachy obudowy komputera oraz przykręcania śruby montażowej w miejscach trudno dostępnych?

Ilustracja do pytania 22
C
D
B
A
INF.02Pytanie 2823
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Pomiary i diagnostyka Windows

Menedżer urządzeń w systemie Windows pozwala na wykrycie

A. błędów systemu operacyjnego podczas jego pracy.
B. niewłaściwej pracy urządzeń podłączonych do komputera.
C. nieprawidłowej konfiguracji oprogramowania użytkowego.
D. błędnej konfiguracji rozruchu systemu oraz wykonywanych usług.
INF.02Pytanie 2824
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe

Aby uzyskać adres IPv4, za pomocą usługi DHCP, komputer kliencki wysyła żądania z portu

A. 53
B. 68
C. 80
D. 67
INF.02Pytanie 2825
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Protokół używany do zarządzania urządzeniami w sieci to

A. Internet Group Management Protocol (IGMP)
B. Intenet Control Message Protocol (ICMP)
C. Simple Network Management Protocol (SNMP)
D. Simple Mail Transfer Protocol (SMTP)
INF.02Pytanie 2826
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Pomiary i diagnostyka

Aby zwiększyć efektywność komputera, można w nim zainstalować procesor wspierający technologię Hyper-Threading, co umożliwia

A. automatyczne dostosowanie częstotliwości rdzeni procesora w zależności od ich obciążenia
B. realizowanie przez pojedynczy rdzeń procesora dwóch niezależnych zadań równocześnie
C. podniesienie częstotliwości pracy zegara
D. przesyłanie danych pomiędzy procesorem a dyskiem twardym z prędkością działania procesora
INF.02Pytanie 2828
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Element trwale zamontowany, w którym znajduje się zakończenie okablowania strukturalnego poziomego dla abonenta, to

A. gniazdo teleinformatyczne
B. punkt rozdzielczy
C. punkt konsolidacyjny
D. gniazdo energetyczne
INF.02Pytanie 2829
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Linux/Unix

W systemie Linux uprawnienia pliku wynoszą 541. Właściciel ma możliwość:

A. odczytu i wykonania
B. odczytu, zapisu i wykonania
C. wyłącznie wykonania
D. zmiany
INF.02Pytanie 2830
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Systemy operacyjne Windows

Użytkownik systemu Windows doświadcza problemów z niewystarczającą pamięcią wirtualną. Jak można temu zaradzić?

A. dodanie kolejnej pamięci cache procesora
B. zwiększenie pamięci RAM
C. powiększenie rozmiaru pliku virtualfile.sys
D. dostosowanie dodatkowego dysku
INF.02Pytanie 2832
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Pomiary i diagnostyka

Określ najprawdopodobniejszą przyczynę pojawienia się komunikatu: CMOS checksum error press F1 to continue press DEL to setup podczas uruchamiania systemu

A. Uszkodzona karta graficzna
B. Rozładowana bateria podtrzymująca ustawienia BIOS-u
C. Skasowana zawartość pamięci CMOS
D. Zgubiony plik setup
INF.02Pytanie 2835
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Licencje i oprogramowanie

Oprogramowanie, które wymaga zatwierdzenia na wyświetlanie reklam lub zakupu pełnej licencji, aby usunąć reklamy, jest dystrybuowane na licencji

A. Freeware
B. Trial
C. Adware
D. GNU GPL
INF.02Pytanie 2838
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Częścią zestawu komputerowego, która zajmuje się zarówno przetwarzaniem danych wejściowych, jak i wyjściowych, jest

A. skaner
B. głośnik
C. ploter
D. modem
INF.02Pytanie 2839
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sieci komputerowe

Na którym z przedstawionych rysunków ukazano topologię sieci typu magistrala?

Ilustracja do pytania 39
Rys. D
Rys. B
Rys. C
Rys. A
INF.02Pytanie 2840
Administracja i eksploatacja …

Kategorie: Sprzęt komputerowy Sieci komputerowe

Jakie elementy łączy okablowanie pionowe w sieci LAN?

A. Główny punkt rozdzielczy z gniazdem dla użytkownika
B. Dwa sąsiadujące punkty abonenckie
C. Główny punkt rozdzielczy z punktami pośrednimi rozdzielczymi
D. Gniazdo abonenckie z punktem pośrednim rozdzielczym

Wymagane logowanie

Filtrowanie pytań według trudności jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Po zalogowaniu możesz oznaczać pytania jako łatwe lub trudne, a następnie filtrować je według tych oznaczeń.