Pytanie 1
Wyznacz wysokość punktu 10, jeśli wysokość punktu RpA wynosi HRpA = 125,500 m. Odczyt na łacie tylniej to t = 1500, a z przodu p = 0500.
Wynik: 19/40 punktów (47,5%)
Wymagane minimum: 20 punktów (50%)
Wyznacz wysokość punktu 10, jeśli wysokość punktu RpA wynosi HRpA = 125,500 m. Odczyt na łacie tylniej to t = 1500, a z przodu p = 0500.
W jakiej skali sporządza się mapy zasadnicze dla niewielkich miejscowości, obszarów metropolitalnych i stref przemysłowych?
Jakim kolorem na mapie zasadniczej przedstawia się przewód elektroenergetyczny?
Jakie jest odchylenie zamkniętego ciągu niwelacyjnego, jeśli wysokości reperu początkowego i końcowego są równe, a suma różnic zmierzonych przewyższeń na tym samym odcinku wynosi [∆h]p= -8 mm?
Osoba, która nie przekaże dokumentacji opracowanej w trakcie prac geodezyjnych lub kartograficznych do państwowego zasobu geodezyjnego oraz kartograficznego, może być ukarana
Jeśli bok kwadratu zmierzonego w terenie ma długość 10 m, to na mapie w skali 1:1000 jego pole powierzchni wyniesie
Jakie informacje nie są umieszczane na szkicu polowym podczas pomiaru szczegółów terenowych z zastosowaniem metody ortogonalnej?
W trakcie projektowania osnów geodezyjnych nie przeprowadza się
Jakie jest zwiększenie współrzędnej ∆y1-2, jeśli zmierzona długość d1-2 = 100,00 m, a sinA1-2 = 0,8910 oraz cosA1-2 = 0,4540?
Zadania związane z analizą wyników pomiarów nie obejmują sporządzania
Kiedy oznaczenia geodezyjne uległy zniszczeniu, rekonstruowanie punktów szczegółowej osnowy poziomej należy przeprowadzić na podstawie zarejestrowanych w opisie topograficznym zmierzonych odległości do
Za zbieranie, zarządzanie i kontrolowanie przyjmowanych dokumentów do centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz udostępnianie jego informacji odpowiedzialny jest
Miary określające lokalizację mierzonej pikiety nazywają się
Który z obiektów należy do I grupy dokładnościowej detali terenowych?
Niwelacja geometryczna wymaga, aby pomiar na każdym stanowisku był wykonywany dwukrotnie z różną wysokością osi celowej. Jaka jest maksymalna dopuszczalna różnica pomiędzy tymi wynikami?
W terenie zmierzono odcinek AB o długości DAB = 33,00 m. Na mapie odległość pomiędzy punktami AB wynosi dAB = 66,00 mm. Jaką skalę ma mapa?
Jaki zapis, używany na mapie zasadniczej, odnosi się do przewodu kanalizacyjnego sanitarnego o średnicy 20 cm, zmierzonego na osnowę?
Szkic polowy inwentaryzacji po zakończeniu budowy przyłącza kanalizacyjnego do obiektu powinien uwzględniać
Zasięg terenowy sieci osnowy geodezyjnej w danym powiecie był niesymetryczny. W związku z tym geodeta otrzymał zadanie utworzenia nowej sieci szczegółowej osnowy geodezyjnej. Kto powinien zatwierdzić projekt tej osnowy?
W jakim rodzaju ciągu niwelacyjnym zakłada się, że teoretyczna suma różnic wysokości pomiędzy punktem startowym a końcowym wynosi 0 mm?
Jakie informacje są konieczne do zlokalizowania w terenie punktu geodezyjnego?
Który z podanych wzorów powinien być wykorzystany do obliczenia teoretycznej sumy kątów lewych w otwartym ciągu poligonowym, dowiązanym z dwóch stron?
Który wzór powinien być użyty do obliczenia łącznej sumy kątów wewnętrznych w zamkniętym wielokącie?
Z jaką precyzją w odniesieniu do najbliższych punktów poziomej sieci geodezyjnej powinno się przeprowadzić pomiar inwentaryzacyjny włazu studzienki kanalizacyjnej?
Jaką precyzję graficzną można osiągnąć dla mapy o skali 1:2000, jeśli średni błąd lokalizacji elementu terenowego na tej mapie wynosi ±0,1 mm w skali mapy?
Jeżeli rzeczywista długość odcinka wynosi 86,00 m, a jego długość na mapie to 43,00 mm, to w jakiej skali została stworzona mapa, na której ten odcinek został zobrazowany?
Osnowę wysokościową określa się przy użyciu metody niwelacji
Wysokość osi celowej to 213,100 m. Na jakim pomiarze powinna być umieszczona łatę, aby osiągnięta wysokość punktu wyniosła 212,800?
Cyfra 2 w symbolu 2/5, użytym podczas oznaczania w terenie punktów hektometrowych stworzonych w trakcie wytyczania linii profilu podłużnego, wskazuje na
Wizury pomiędzy sąsiednimi punktami geodezyjnej osnowy poziomej powinny być przeprowadzone w trakcie
Wyniki pomiarów należy skorygować przed ich użyciem w obliczeniach, uwzględniając poprawki związane z błędami
Nie można użyć do trwałego oznaczania punktów osnowy poziomej
Południkiem centralnym odwzorowania Gaussa-Krügera w systemie współrzędnych PL-1992 jest południk
Zmierzoną odległość 120 m określono z błędem średnim ±3 cm. Jaki jest błąd względny tej pomierzonej odległości?
Zbiór danych o skrócie BDOT500, który służy do tworzenia mapy zasadniczej, oznacza bazę danych
Który z dokumentów jest konieczny do zlokalizowania w terenie punktu osnowy geodezyjnej?
W niwelacji geometrycznej podczas pomiarów przyjmuje się, że wagi są
Lokalizacja charakterystycznych punktów w terenie w procesie niwelacji punktów rozprzestrzenionych ustalana jest za pomocą metody
Który z poniższych instrumentów geodezyjnych służy do pomiaru kątów poziomych i pionowych?
Dlaczego w geodezji ważna jest kalibracja przyrządów pomiarowych?